Rozsmakuj się w podkowiańskiej „Bazylii” [KONKURS]

Art. Sponsorowany

Bazylia to restauracja znajdująca się Podkowie Leśnej tuż przy WKD. Jeśli chcesz przenieść się w kulinarną podróż po smakach prawdziwie włoskiej kuchni, to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Po przyjeździe pociągiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej na przystanek Podkowa Leśna Główna nietrudno znajdziecie restaurację „Bazylia”. Świetna lokalizacja to tylko jeden z atutów tego miejsca. Przede wszystkim lokal wyróżnia się doskonałą włoską kuchnią. Pizza wprost ze słonecznej Italii? Nie ma problemu! A przecież karta dań jest o wiele dłuższa…

„Bazylia” zbiera w internecie dobre opinie, więc postanowiliśmy to skonfrontować z rzeczywistością. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to niewielki lokal. Wcale tak nie jest. Restauracja posiada dwa poziomy w budynku. Dodatkowo lokal rozkwita o ciepłej porze roku, ponieważ pojawia się ogródek. Wówczas trudno znaleźć wolny stolik, a to świadczy o tym jak chętnie odwiedzane jest to miejsce.

Podczas degustacji klasycznie wybraliśmy pizzę. Jednak nie taką zwykłą. Mnogość wyboru może przyprawić o zawrót głowy – różne, ciekawe i czasami rzadko spotykane dodatki. Wybraliśmy „Parma Uovo”, czyli ziołowy sos pomidorowy, ser mozzarella, jajko, szynka parmeńska, oliwki, szparagi i świeża bazylia. Aż cieknie ślinka. Czasami trudno jest coś opisać tylko słowami, tak też jest w tym przypadku. To nie tylko jedzenie. To podróż kulinarna wprost do Włoch. Sami wybierzcie gdzie – gorąca Toskania, a może Sycylia?

Menu ugina się od przystawek, makaronów, włoskich dań głównych, risottto, przepysznych kaw i wiele więcej. Gorąco polecamy to miejsce!

Wraz z właścicielami restauracji przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs. Zasada: kto pierwszy ten lepszy. Osoba, której mail jako pierwszy dotrze 22 marca o godz. 12.00 na naszą skrzynkę konkurs@wpr24.pl wygrywa voucher na dowolną pizzę w restauracji „Bazylia”.

Bazylia
ul. Słowicza 1a
05-807 Podkowa Leśna
tel. 511 634 804

Nagroda trafia do pani Doroty Polkowskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.