Rozpoczęli montaż zadaszenia przy PKP

Grodzisk Maz.

Właśnie ruszył montaż zadaszenia placu znajdującego się tuż przy dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim. Pojawią się tam też ławki i inne elementy.

O tym, że plac przy ul. 1 Maja w Grodzisku zostanie zadaszony pisaliśmy już w połowie czerwca. To kontynuacja prac związanych z renowacją grodziskiego dworca, który w ubiegłym roku zyskał zupełnie nowe oblicze. Wtedy też na placu przy kładce zamontowano stalowe słupy pod instalację tzw. daszków i przewody elektryczne do montażu oświetlenia. Jednak na dokończenie tej inwestycji zabrakło funduszy, dlatego gmina odłożyła ją w czasie.

Prace właśnie ruszyły. – Rozpoczął się montaż zadaszenia. Prace mają zostać wykonane do końca tego miesiąca. Chcemy żeby teren ten był letnią poczekalnią dla podróżnych i miejscem gdzie mogą być organizowane wystawy plenerowe. Mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcy oraz pasażerowie kolei polubią to miejsce i będą chętnie z niego korzystać – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Na wspomnianym placu powstanie pergola, czyli częściowe zadaszenie. Będzie to obiekt o konstrukcji stalowej w kolorze szarym pokryty bezbarwnym poliwęglanem. Wokół pojawi się oświetlenie kinkietowe, nie zabraknie również dodatkowych ławek. Zadaszenie ma chronić także przed deszczem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.