Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa ulicy

Region

Ulica Curie-Skłodowskiej na granicy Pruszkowa i Piastowa doczekała się remontu. W tym tygodniu ruszyły prace, dzięki którym skończy się bagnista gehenna mieszkańców.

Termin rozpoczęcia inwestycji był przekładany kilka razy. Pierwotnie mówiło się już o czerwcu. Ostatecznie robotnicy weszli na teren pod koniec sierpnia. Opóźnienia spowodowała pogoda. Najpierw były upały, co utrudniło dokończenie remontu ul. Osiedlowej w centrum Pruszkowa. Tę inwestycję prowadziła ta sama ekipa, która przebuduje ul. Curie-Skłodowskiej. Ostatnio problemem dla wykonawcy był natomiast deszcz.

– Jesteśmy tam od ponad tygodnia. Wkrótce rozpoczną się intensywne prace – zapewnia jednak Tomasz Bogacki, właściciel firmy, która wygrała przetarg ogłoszony przez miasto Pruszków.

Po remoncie mieszkańcy mają mieć łatwiejszą drogę do domu. Póki co jednak jest trudniej. Robotnicy zdjęli istniejący chodnik i dotarcie do pobliskiego osiedla jest bardzo trudne. – Gdyby nie było ulew, to mieszkańcy przeszliby suchą stopą po poboczu – tłumaczy Bogacki.

W kolejnych dniach prace będą prowadzone fragmentami tak, aby nie rozkopać całej ulicy. Po położeniu krawężnika i ułożeniu fragmentu chodnika, będzie kładziona nawierzchnia na fragmencie jezdni.

Umowa przewiduje zakończenie inwestycji w przyszłym roku. Wykonawcy zależy jednak na wykonaniu zlecenia jeszcze tej jesieni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.