Rozpoczęłą się przebudowa ul. Piaskowej

Grodzisk Maz.

Drogowcy zamknęli dziś ul. Piaskową w Grodzisku Mazowieckim. Z powodu przebudowy wyłączony został odcinek pomiędzy ul. Na Laski a przejazdem kolejowym WKD.

Wspomniany fragment ul. Piaskowej jest w złym stanie, nawierzchnia jest pełna ubytków i nierówności. Ponadto droga nie jest dobrze wyprofilowana i zbyt nisko usytuowana w stosunku do przejazdu kolejowego. Już wkrótce ma się to zmienić, nawierzchnia zostanie przebudowana oraz dostosowana do odpowiednich standardów.

Jakie dokładnie szykują się zmiany? – Wymieniamy całą nawierzchnie wraz z podbudową i chodnikami. Zmienimy wysokość ulicy, dlatego będziemy musieli przeprowadzić głębokie korytowanie, czyli wykopy dochodzące miejscami nawet do jednego metra. Dzięki temu podjazd i zjazd przy przejeździe kolejowym stanie się łagodniejszy. Ponadto ulica będzie poszerzona do sześciu metrów z chodnikami oraz zyska nową kanalizację deszczową – wyjaśnia Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Jak długo będą trwać prace? – Droga została zamknięta ponieważ roboty są dość skomplikowane. Jednak przebudowa nie potrwa długo, od dwóch do trzech tygodni – zaznacza Olkowski.

Ruch prowadzony jest objazdami ze względu na całkowite zamknięcie ul. Piaskowej. Mieszkańcy będą musieli mieć na uwadze utrudnienia. Autobusy linii nr 9 ni będą zatrzymywać się na przystankach: Osiedle Piaskowa, Piaskowa WKD, Na Laski, a także Na Laski 1.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.