Rozpoczął się remont 2. części Parku Kościuszki

Region

Sprzęt ciężki wjechał na teren zachodniej części Parku Kościuszki. W ten sposób rozpoczęła się inwestycja, która jest rozłożona na trzy lata.

Park Kościuszki w ostatnim czasie poddawany jest gruntownemu przeobrażeniu. Od połowy kwietnia zamknięta jest zabytkowa część od strony ul. Kościuszki. Na początku czerwca rozpoczęła się natomiast modernizacja terenu w pobliżu ul. Niepodległości. To pierwsza faza inwestycji, która w założeniu ma przeobrazić tę część miasta w strefę rekreacyjną. Powstaną tu place zabaw, jeden dla dzieci w wieku 2-6 lat, drugi dla tych w wieku 6-12 lat, i boisko wielofunkcyjne ogrodzone wysoką siatką. Teren ozdobi nowa roślinność, a obszar ten ma wyróżniać fontanna usytuowana od strony skrzyżowania Niepodległości z Chopina.

Robotnicy rozpoczęli prace w ubiegłym tygodniu od zdemontowania ogrodzenia. – Teraz przebudowywane są alejki, potem wykonawca postawi nowe ogrodzenie i zbuduje fontannę. Pierwszy etap przewiduje także powstanie placu zabaw dla mniejszych dzieci oraz poprawę oświetlenia – poinformowała nas Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Umowa z wykonawcą przewiduje zakończenie pierwszego etapu na jesieni. Koszt tej części inwestycji to niecałe 2 mln zł. Cała zachodnia część Parku Kościuszki ma być przebudowana w ciągu trzech lat. – Nie możemy zrobić wszystkiego od razu ze względu na brak pieniędzy – wytłumaczyła Jakubczak-Garczyńska.

Budowa w pobliżu dzieci

W przeciwieństwie do prac w części zabytkowej, tego terenu nie zamknięto. Wciąż na istniejący plac zabaw przychodzą rodzice z dziećmi. Teren robót od urządzeń zabawowych odgradza rzadka siatka. Ta sytuacja nie przeszkadza jednak opiekunom najmłodszych.

– Teren jest ogrodzony, więc nie ma problemu. Nie boję się o moje dzieci, choć samych bym ich tu nie zostawiła – przyznała jedna z mam. – Kiedyś muszą to robić, w nocy nie można ze względu na hałas, a to służy wszystkim, więc mnie nie przeszkadza – dodała.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.