Rozpoczął się remont Działkowej, są utrudnienia

Pruszków

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Działkowej w Pruszkowie. Za około trzy miesiące pojawi się tam nowa nawierzchnia asfaltowa.

O sprawie informowaliśmy kilkakrotnie. Działkowa to jedna z ważniejszych ulic w mieście, pozwala przedostać się z Solidarności do drogi wojewódzkiej nr 719 i odwrotnie. Znajduje się przy niej wiele zabudować wielorodzinnych, a kierowcy chętnie korzystają z tego szlaku. To w jej ciągu ma powstać tunel pod torami PKP. Niestety przez lata użytkowania nawierzchnia została zniszczona. Pełno w niej ubytków i nierówności, lecz wszystko wkrótce się zmieni.

Miasto postanowiło zainwestować w fragment drogi pomiędzy ul. Przyszłości a Dębową. Pierwsze prace związane z remontem tej drogi rozpoczęły się już w minioną sobotę, 16 kwietnia. Co w tej chwili dzieje się na miejscu? Wykonawca przystąpił do zrywania starej nawierzchni asfaltowej, co widać „gołym okiem”, ponieważ obecnie nie ma po niej śladu. Natomiast kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami, bowiem Działkowa jest wyłączona z ruchu na przebudowywanym odcinku. Aby ominąć roboty drogowe kierowcy muszą korzystać z pobliskich ulic m.in. z Akacjowej, Dębowej, Jasnej czy Helenowskiej.

Aby dojechać na Gąsin należy kierować się na ul. Przyszłości, a następnie na Przejazdową. Jednak kierujący długo nie pojeżdżą tym objazdem, a to ze względu na to, że Przejazdową również czeka remont. Rozpocznie się on niedługo, jednak najpierw trzeba zaprojektować tam czasową organizację ruchu. Jak informowaliśmy na początku tego miesiąca będzie ona gotowa pod koniec kwietnia. Gdy prace wystartują, wówczas rozkopana zostanie Przejazdowa na odcinku od ul. Południowej do Promyka.

Firma P. P. U. H. Efekt za przebudowę Działkowej zainkasuje 1 mln zł. Według dokumentacji prace mają zostać zakończone w trzy miesiące od podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.