Rozkłady po nowemu

Region

Na witrynie internetowej ZTM od kilku miesięcy funkcjonuje nowy sposób prezentowania rozkładów jazdy. Publikujemy krótki przewodnik, który pomoże  pasażerom dotrzeć do konkretnych informacji.

Gdzie znajdę czasy przejazdu?
Wielu pasażerów zwraca uwagę na brak czasów przejazdu pomiędzy przystankami. Informacje te są wciąż dostępne na stronie ZTM, jednak w udoskonalonej formie.

Poprzednio, równolegle do listy przystanków na danej trasie prezentowane były minimalne i maksymalne czasy przejazdu. Jednak czas przejazdu autobusu i tramwaju był podany narastająco tylko od pierwszego przystanku. Chcąc sprawdzić czasy przejazdu pomiędzy przystankami na trasie, należało samemu dokonać niezbędnych obliczeń.

W nowym systemie wystarczy kliknięcie na wybrany przez nas kurs (godzinę odjazdu) i wyświetli się czas przejazdu. Na kolejnej stronie prezentowany jest rozkładowy czas przejazdu dla tego właśnie kursu, naliczany od przystanku, z którego sprawdzamy rozkład.

Nie potrzebuję rozkładu na dziś, chcę poznać odjazdy w ciągu kolejnych dni
W poprzednim systemie tabelki z godzinami odjazdów były wyświetlane równolegle obok siebie. Sprawdzając godziny odjazdu należało korzystać z właściwej kolumny (dni powszednie, soboty, święta). Teraz system weryfikuje to za nas, ustala według jakiego planu kursuje dana linia i wyświetla tylko właściwą tabelę.

Jeżeli chcemy sprawdzić rozkład na inny dzień, np. na weekend, wystarczy kliknięcie w odpowiedni dzień tygodnia wyświetlony nad rozkładem jazdy („przejdź do rozkładów na kolejne dni”) lub wybranie linku pod godzinami odjazdów („rozkład na wszystkie dni”).

Skąd dowiem się o zmianach rozkładu jazdy?
W starym systemie, przed wejściem w rozkłady jazdy należało wybrać odpowiedni link w zależności od daty („rozkłady ważne od…”). Uzyskanie informacji o aktualizacji rozkładów jazdy wymagało porównania z kalendarzem.

W nowym systemie komunikaty o aktualizacji danych rozkładowych zostały zautomatyzowane. Można je znaleźć w komunikatach o zmianach rozkładów, które można zasubskrybować za pomocą kanału RSS.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.