Rozkład niedostosowany

Region

Ostatnie prace związane z przebudową ulicy Chopina w Pruszkowie rozpoczęły się w poniedziałek. Remont spowodował, że autobusy linii L11 zmieniły trasę przejazdu.

Linia L11 obsługiwana jest przez firmę Europa Express. Po rozpoczęciu remontu ulicy Chopina i zmianie trasy przejazdu pasażerowie narzekają, że autobusy kursują z dużym opóźnieniem lub nie pojawiają się w ogóle. – Przewoźnik obsługujący linie L11 próbuje poradzić sobie jednym składem. Jeśli ma opóźnienie jedynie 5 minut, trasa wydłuża się z 6 minut do 10 minut. Przez to, co chwila wypada z rozkładu jakiś kurs – zaznacza czytelnik podpisujący się W.B. – Oczywiście remont na trasie nie jest z winy przewoźnika, ale wypadające z rozkładu kursy to oszczędności dla firmy obsługującej linie i nerwy dla podróżnych – dodaje mieszkaniec.

Według rozkładu jazdy linia powinna być obsługiwana przez dwa autobusy. Zarząd Transportu Miejskiego dopuszcza jednak, by przewoźnik realizował kursy tylko jednym pojazdem, jeśli nie powoduje to dużych odchyleń od rozkładu. – Skontrolujemy punktualność kursowania autobusów linii L11 i jeżeli zarzuty się potwierdzą, wyciągniemy konsekwencje wobec przewoźnika – podkreśla Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.