Rozbudują strażnicę w Żółwinie

Żółwin

Gmina Brwinów podjęła się kolejnej inwestycji. Chodzi o rozbudowę strażnicy OSP w Żółwinie. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Na początek gmina ogłosiła przetarg, w którym poszukuje wykonawcy prac. Oferty można składać do 23 lutego. Po upływie tego terminu brwinowski magistrat wybierze wykonawcę. Wtedy ruszą prace budowlane, które powinny zakończyć się 30 listopada.

 

Już w ubiegłym roku padały zapowiedzi o rozbudowie OSP w Żółwinie. Garaż jest w złym stanie technicznym. Brakuje pomieszczeń socjalnych, jednak ma się to zmienić. – W ramach rozbudowy strażnicy przewidzieliśmy rozbiórkę części istniejącego budynku oraz budowę nowej hali garażowej o powierzchni 192 m2 na trzy samochody bojowe oraz łącznika do starej części budynku, w którym poza komunikacją zostaną zlokalizowane inne pomieszczenia o powierzchni ok. 150 m2, tj. pomieszczenia socjalne, czyli toalety, łazienka, umywalnia, szatnie oraz pomieszczenia gospodarcze, w tym kotłownia gazowa dla całego budynku strażnicy – przedstawia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

 

Zatem strażacy zyskają komfortowe warunki i więcej miejsca na sprzęt. Również teren wokół strażnicy czekają zmiany. – Przed nową częścią budynku przewidzieliśmy podjazd dla wozów bojowych straży, parking na 16 stanowisk dla samochodów osobowych oraz chodniki dla ruchu pieszego – wyjaśnia Kosiński.

 

To kolejne działania związane z zapewnieniem strażakom jak najlepszych warunków do pracy. W ubiegłym roku gmina Brwinów przebudowała budynek OSP w Biskupicach. Rozbudowano garaż, dzięki czemu strażacy mogą trzymać wszystkie wozy w jednym miejscu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.