Rozbudowali laboratorium w Pruszkowie

Pruszków

Firma Budimex otworzyła swoje zmodernizowane laboratorium w Pruszkowie. Pojawiły się w nim nowe maszyny, które mają okazać się cennym wsparciem w procesach badawczych.

Budimex to firma z długoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pracach z zakresu infrastruktury drogowej, kolejowej czy też budownictwa energetycznego oraz ekologicznego. Jedno ze swoich laboratoriów firma zlokalizowała w Pruszkowie.

W ostatnim czasie punkt badawczy przechodził modernizację. Laboratorium zostało rozbudowane, doposażone i w końcu firma mogła pochwalić się efektami swoich wysiłków. Oddaliśmy do użytku rozbudowane laboratorium. Laboratorium zostało powiększone o nowe powierzchnie, pojawił się nowy sprzęt. W ciągu najbliższych miesięcy wyposażenie będzie udoskonalane – wyjaśnia Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy firmy Budimex.

Okazuje się, że laboratorium zlokalizowane w Pruszkowie nie jest jedynym, w którym firma prowadzi działalność badawczą. Budimex ma kilka takich punktów w całej Polsce – Laboratorium w Pruszkowie jest naszym centralnym, gdzie mamy najwięcej sprzętu oraz specjalistów. To jest taka kolebka naszych laboratoriów. W kraju posiadamy ich łącznie 20. Laboratorium centralne posiada urządzenia, których nie mają inne nasze punkty. W związku z tym ma przewagę nad innymi w aspekcie rozwoju i innowacji – mówi Kozioł.

Dzięki pracy laboratoryjnej możliwy jest rozwój wielu firm. Badania są istotnym elementem działalności wielu branż. Kozioł: – Laboratorium służy temu, aby badać prace wykonywane, ale warto pamiętać, że jednym z celów są również prace badawcze. W zamyśle jest cel rozwoju i innowacji. Ilość laboratoriów wynika ze specyfiki działalności. To wymóg branży budownictwa, żeby wszelkie prace badawcze wykonywać szybko, sprawnie, maksymalnie blisko miejsca realizacji kontraktów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.