Rozbudowa szkoły zakończona

Komorów

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komorowie mogą już korzystać z nowego skrzydła dydaktycznego. Uroczyste otwarcie nowej części kompleksu odbyło się 15 lutego w samo południe.

W skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komorowie wchodzą podstawówka, gimnazjum i liceum, do których uczęszcza łącznie około 950 uczniów. Od dawna było wiadomo, że szkoła wymaga rozbudowy, ponieważ ścisk i tłok sprawiały, że nie było tam zbyt dogodnych warunków do nauki. Dlatego też władze gminy Michałowice zdecydowały się na rozbudowę kompleksu oświatowego. Chodziło o powiększenie hali sportowej, budowę nowego skrzydła dydaktycznego i termomodernizację szkolnych budynków.

Rozbudowa sali gimnastycznej została wykonana już w 2015 r. Budowa nowego skrzydła ruszyła, ze sporym opóźnieniem, dopiero na początku 2015 r. Wszystko ze względu na procedury związane z wydaniem pozwolenia na budowę, które mocno się przeciągnęły. Już wtedy wiadomo było, że termin oddania budynku dydaktycznego wyznaczony na wrzesień 2015 r. jest nierealny do osiągnięcia. Finalnie termin przesunięto więc na przełom 2015 i 2016 r. Tym razem obyło się już bez niespodzianek.

W poniedziałek 15 lutego odbyło się oficjalne otwarcie nowego skrzydła szkoły. W trzykondygnacyjnym budynku będą uczyć się głównie dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej. Obiekt jest też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na otwarciu obecni byli m.in.: kard. Kazimierz Nycz, Krzysztof Rymuza (wicestarosta powiatu pruszkowskiego), Dorota Sokołowska (Mazowiecki Kurator Oświaty), Krzysztof Grabka (wójt gminy Michałowice), gminni radni, dyrektorzy placówek oświatowych, Zarząd Osiedla Komorów i Zarząd Osiedla Granica.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.