Rozbudowa „podstawówki” ruszy w tym roku

Raszyn

Jak zapowiadają włodarze gminy Raszyn, rozbudowa szkoły podstawowej w Ładach rozpocznie się w tym roku. Placówka wzbogaci się m.in. o halę sportową i przedszkole.

O planach rozbudowy szkoły podstawowej w Ładach zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy to ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Jednak inwestycja nieco wydłużyła się w czasie. A to za sprawą problemów z projektantami.

Jak informowaliśmy w sierpniu 2015 r., firma, która wygrała przetarg przeceniła swoje możliwości i nie zdołała ukończyć projektu. Jednak wykonała część pracy, co było podstawą do dalszych działań. Kolejna firma także nie podołała zadaniu. – Nie będę ukrywał, że mieliśmy trochę pecha, bo dopiero trzecia z kolei wyłoniona firma projektowa wykonała swoją pracę jak należy. Dwie wcześniejsze nie dotrzymywały terminów, co nie rokowało możliwością zakończenia tego projektu. Stąd planowaliśmy rozpoczęcie przedsięwzięcia w poprzedniej kadencji, ale się nie udało – mówi Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

Jak informuje wójt, złożono wniosek o pozwolenie na budowę. – Uzyskamy je prawdopodobnie w przeciągu dwóch miesięcy – podkreśla Zaręba. Po zakończeniu prac szkoła podstawowa w Ładach zmieni się w kompleks oświatowy. – Na miejscu pojawi się duża hala sportowa. Wewnątrz będzie można rozegrać wszelkie zawody czy gry zespołowe. Ponadto przy szkole podstawowej pojawi się czterooddziałowe przedszkole. Rozbudujemy również część oświatową o dodatkowe sale lekcyjne, pomieszczenia przynależne, systemy grzewcze, kotłownie itd. Dodatkowo powstanie mała sala widowiskowo-wystawiennicza. Na jej scenie będą mogły odbywać się różnego rodzaju wydarzenia związane nie tylko z życiem szkoły, ale i całej okolicy – dodaje wójt.

Póki co, nie wiadomo kiedy dokładnie rozpocznie się rozbudowa. Jednak pewne jest, że jej przebieg nie będzie uciążliwy dla uczniów. Prace będą postępowały etapami tak, by nie było konieczności zamykania budynku.  

Specjalnie pod tę inwestycję gmina dokupiła cztery lata temu grunty o powierzchni ponad 4 tys. mkw. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 15 do 20 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.