Rozbudowa monitoringu, będzie bezpieczniej

Pruszków

Na terenie Pruszkowa pojawią się nowe kamery monitoringu miejskiego. Urządzenia zostaną umieszczone w miejscach gdzie dochodzi do wielu interwencji policji i straży miejskiej. Gdzie?

Obecnie Pruszków dysponuje dość rozbudowanym systemem monitoringu. Jednak wciąż jest wiele miejsc gdzie można zainstalować dodatkowe kamery. Chodzi o to, aby w mieście było bezpieczniej.

Gdzie pojawią się urządzenia? Wytypowano trzy miejsca: rejon skrzyżowania ul. Kościuszki z al. Wojska Polskiego, przy Targowisku Miejskim od ul. Ceramicznej oraz Park Anielin od strony al. Wojska Polskiego. – Umowa jest już podpisana, kamery zostaną zainstalowane w przeciągu dwóch miesięcy – mówi Włodzimierz Majchrzak, komendant Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Dlaczego wybrano właśnie te obszary? – Jeśli chodzi o Park Anielin to dochodzi tam do wielu zakłóceń spowodowanych przez osoby, które spożywają alkohol w miejscu publicznym. Chcemy ukrócić ten proceder i monitorować ten rejon związany z rekreacją dla dzieci i rodziców. Natomiast skrzyżowanie Kościuszki i Wojska Polskiego jest bardzo ruchliwym miejscem, dochodzi tu do wielu zdarzeń drogowych takich jak kolizje czy potrącenia. Obszar ten będzie monitorowany od przejścia przy PZU aż do skrzyżowania Wojska Polskiego z Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Natomiast przy Ceramicznej wielu kierowców parkuje w nieprawidłowy sposób  – zaznacza Majchrzak.

Kamery są bardzo pomocne. Według strażników dzięki monitorowaniu miasta można rozstrzygnąć wiele niejasnych spraw. Taki system sprawdza się w wielu przypadkach. – Monitoring jest pomocnym źródłem np. do rozliczenia kolizji. Z pomocy tych urządzeń często korzysta policja. Ponadto statystyki pokazują, że po instalacji kamery w danym miejscu jest znaczny wzrost bezpieczeństwa i znacznie mniej interwencji niż wtedy, gdy tych urządzeń tam nie było – ucina Majchrzak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.