Rozbudowa krzyżówki Chełmońskiego i Żyrardowskiej dojdzie do skutku

Grodzisk Maz.

Wiele wskazuje na to, że w Grodzisku Mazowieckim w końcu dojdzie do przebudowy skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Choć oferty znów były za wysokie, to władze gminy chcą dołożyć brakującą kwotę.

Grodziski magistrat już pięć razy ogłaszał przetarg na rozbudowę skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Do tej pory wszystkie postępowania trzeba było unieważnić. Powody? Albo brak zainteresowanych firm, albo zbyt wysokie ceny.

Do ogłoszonego już po raz szósty przetargu na rozbudowę skrzyżowania dwóch dróg wojewódzkich ul. Chelmońskiego (DW 579) i ul. Żyrardowskiej (DW 719) zgłosiły się dwie firmy. JKM Mirex, która za realizację zadania zaproponowała 1,9 mln zł oraz Netservis z ofertą w wysokości przeszło 2 mln zł. Grodziski magistrat na tę inwestycję chce natomiast przeznaczyć niespełna 1,4 mln zł.

Okazuje się jednak, że jest szansa na pomyślne zakończenie przetargu. – Podjąłem decyzję, że rozstrzygniemy ten przetarg i dołożymy brakujące środki. Kosztorys został zrobiony dość dawno, ceny się zmieniły. Uznałem więc, że trzeba rozstrzygnąć przetarg, podpisać umowę i zrealizować inwestycję – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Teraz jeszcze trzeba poczekać na formalną ocenę złożonych ofert, a następnie wyłonienie zwycięzcy.

Jak krzyżówka będzie wyglądać po przebudowie? – W projekcie przewidziano wykonanie poszerzenia wlotu z ul. Chełmońskiego po stronie zachodniej jezdni w miejscu istniejącego rowu. Po stronie południowo-wschodniej skrzyżowania zaprojektowano poszerzenie jezdni ul. Żyrardowskiej wraz ze zwiększeniem promienia łuku krawędzi jezdni. Projektowane poszerzenie zapewni możliwość wykonania bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego w ul. Żyrardowską – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał czas do końca czerwca przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.