Rozbój z użyciem noża

Grodzisk Maz.

W ręce grodziskich policjantów wpadł 23-latek, który próbował wymusić pieniądze w jednym ze sklepów.

Mężczyznę przyłapano niemal na gorącym uczynku. – Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie miało dojść do ataku na ekspedientkę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili, że chwilę wcześniej do placówki wszedł młody mężczyzna, który zażądał pieniędzy. Gdy usłyszał odmowę, zagroził ekspedientce użyciem noża. Po otrzymaniu niewielkiej sumy, napastnik uciekł – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci szybko ustalili jego rysopis i rozpoczęli poszukiwania w okolicy. – Po kilku minutach zauważyli podejrzanego, który na ich widok rzucił się do ucieczki. 23-latek szybko został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim rozkładany nóż i zabrane ze sklepu pieniądze oraz opakowanie z białym proszkiem, który po badaniu okazał się mefedronem – dodaje asp. sztab. Zych.

Po zebraniu i analizie materiałów w sprawie, Paweł G. usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadania środków odurzających. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.