Rozbój z nożem, sprawca posiedzi w areszcie

Piastów

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w okolicy dworca PKP w Piastowie dokonał rozboju przy użyciu noża. Wobec 28-latka zastosowano tymczasowy areszt.

Każdego dnia przez teren dworca PKP w Piastowie przewija się mnóstwo ludzi. W porze wieczornej pojawiają się obawy o bezpieczeństwo. Zwłaszcza po sytuacji, która miała miejsca na początku października, kiedy to w okolicach dworca doszło do rozboju z użyciem noża. Mieszkańcy mogą być spokojni – sprawca został zatrzymany.

Sytuacja rozegrała się w porze wieczornej. 28-latek zaczepił jednego z przechodniów i przystawił mu nóż do klatki piersiowej żądając telefonu oraz portfela.  Mężczyzna otrzymał to, czego żądał i oddalił się z miejsca. Ofiara poinformowała o zaistniałej sytuacji policję, która natychmiast zajęła się sprawą. Funkcjonariusze wraz z pokrzywdzonym udali się w poszukiwanie napastnika.

Okazało się, że 28-latek skierował się do… sklepu spożywczego. Mężczyzna wykorzystał kartę płatniczą pokrzywdzonego, aby zapłacić za dokonane zakupy. 28-latek miał pecha, gdyż natknął się na policjantów. Jego radość z dokonania rozboju została brutalnie przerwana.

Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie przedmioty należące do pokrzywdzonego. Brakowało tylko telefonu. Na miejsce sprowadzono przewodnika z psem, jednak bez efektu. Skradzionego telefonu nie odzyskano.

Mężczyźnie postawiono zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 28-latek częściowo przyznał się do winy. Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. To dopiero początek sprawy. Za dokonanie rozboju z nożem w ręku grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.