Rowerzyści czekają na ścieżki

Raszyn

W Raszynie pojawi się ponad 7 km ścieżek rowerowych. Cykliści już zacierają ręce i zastanawiają się, gdzie powstaną nowe trasy.

Niebawem nasz region stanie się istnym rajem dla rowerzystów. A to za sprawą rozwoju odpowiedniej infrastruktury. Wiele gmin pozyskało środki zewnętrzne na budowę ścieżek rowerowych, w tym gronie znalazł się również Raszyn. Na ten cel urząd otrzymał 5,3 mln zł. We wtorek (4 kwietnia) w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego podpisano dokument potwierdzający przyznanie finansowania. Informowaliśmy o tym tu

Ścieżki mają być gotowe w połowie przyszłego roku. Podstawowe pytanie brzmi: gdzie pojawią się nowe szlaki rowerowe? Większość z nich zlokalizowana będzie w samym Raszynie. Jedna ze ścieżek będzie przebiegać al. Krakowską od połączenia z istniejącym szlakiem na terenie Warszawy do skrzyżowania z ul. Godebskiego. Kolejna obejmie ul. Nadrzeczną od Krakowskiej do parku Raszyńskiego. Następna trasa rowerowa zostanie wytyczona ul. Pruszkowską, od Krakowskiej do Godebskiego i od ronda Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Opaczewską. Mieszkańcy Raszyna zyskają również ciąg pieszo-rowerowy na ul. Stadionowej, od parku do ul. Raszyńskiej.

Kolejna trasa pojawi się na ul. Raszyńskiej w Rybiu, od skrzyżowania z ul. Stadionową i dalej Warszawską do Baśniowej w Jaworowej, a tam pojawi się następna ścieżka. Prowadzić będzie od Baśniowej do Objazdowej. Do Dawid, gdzie trasy pojawią się na ul. Górnej i ul. Złote Łany będzie prowadził szlak od skrzyżowania Warszawskiej i Objazdowej w Jaworowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.