Rower oznakujesz również w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Grodziscy strażnicy miejscy zachęcają rowerzystów, by w trakcie wiosennych przygotowań do sezonu nie zapomnieli o oznakowaniu swojego roweru. Dzięki temu przypadku kradzieży pojazdu będzie można łatwo zidentyfikować prawowitego właściciela.

Oznakowanie roweru specjalnym kodem może uchronić nas przed kradzieżą, a jeśli do niej dojdzie ułatwi policji znalezienie właściciela. Dlatego jeśli sprawdziliśmy już stan opon w rowerze, nasmarowaliśmy łańcuch, odkurzyliśmy siodełko i wymieniliśmy baterie w lampkach warto odwiedzić strażników miejskich i oznakować rower.

Jak wygląda cała procedura? – Podobnie jak w Policji procedura polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem tzw. „Engraverem”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikro udarowa technologia „Engravera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po ewentualnym powierzchniowym celowym zatarciu znaków – wyjaśniają grodziscy strażnicy miejscy. — Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma naniesiony inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany – dodają.

Na znakowanie roweru należy się wcześniej umówić. Wystarczy skontaktować się ze strażnikami pod numerem 022 755 54 31 lub 986 i ustalić dogodny dla nas termin. Rejestracja roweru w bazie odbywa się na podstawie dokutemu tożsamości właściciela oraz dowodu zakupu roweru – paragon, faktura, umowa kupna-sprzedaży.

Przypominamy, że w tym sezonie rowery można znakować również w Pruszkowie. Więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.