Rower miejski zawitał do Pruszkowa!

Pruszków

Pruszkowianie mogą już korzystać z pięciu samoobsługowych wypożyczalni rowerów. Oficjalne otwarcie systemu nastąpiło 4 września w samo południe.

Rowery wypożyczycie na ul. Robotniczej, Jasnej, przy WKD od strony ul. Ewy, na terenie Parku Mazowsze i Millenium Logistic Park I (obszar przemysłowy przy ul. 3 Maja 8). Ale według zapowiedzi wkrótce ma ruszyć druga stacja w obrębie MLP Pruszków II w miejscowości Moszna Parcela 29. Reasumując obecnie mamy do dyspozycji 40 rowerów, po dodaniu nowej stacji liczba ta wzrośnie do 48.

Ale należy pamiętać, że na tę chwilę jest to program pilotażowy, który potrwa do 5 listopada. Miasto zaangażowało się w program finansując uruchomienie czterech stacji, natomiast dwie kolejne umieszczone na terenie powierzchni magazynowych MLP I i II zasponsorował deweloper MLP Group. 

Pruszków to pierwsze miasto, w którym od samego początku prywatny sponsor angażuje się w
uruchomienie systemu rowerów miejskich. MLP Group to jeden z wiodących deweloperów w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce. Rower miejski może służyć pracownikom nie tylko podczas codziennych dojazdów do pracy, ale również w ciągu dnia, ułatwiając przemieszczanie się między parkami logistycznymi, a nawet w ich obrębie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – W Pruszkowie zaczynamy od 48 rowerów, ale jestem przekonany, że system się przyjmie i rowery miejskie zostaną w mieście na dłużej.

Każdy kto utworzy konto w systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego, może korzystać z niego w każdej z wypożyczalni Nextbike, czyli m.in. w warszawskim Veutrilo, Rowerze Gminnym Michałowice, Grodziskim Rowerze Miejskim. Jednorazowa rejestracja tak naprawdę umożliwia korzystanie z rowerów miejskich w całej Polsce.

Koszt? Pierwsze 20 minut za darmo, natomiast jedna, dwie i trzy godziny będą kosztować po złotówce. Czwarta i każda kolejna 5 zł. 

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.