Rower miejski wróci wiosną?

Pruszków

Za oknami zima w pełni. Jednak to właśnie teraz powinny startować poszukiwania firmy, która zajmie się obsługą Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Czy system wypożyczalni wróci do Pruszkowa?

Pruszkowski Rower Miejski cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Wielu z nich nie wyobraża sobie naszego miasta bez wypożyczalni. Zwłaszcza, że w ubiegłym roku system stał się kompatybilny z tymi działającymi na terenie Warszawy i Michałowic.

Pojawia się pytanie czy i w tym roku wypożyczalnie zagoszczą na ulicach Pruszkowa. – Przygotowujemy dokumenty dla Wydziału Zamówień Publicznych, który odpowiada za prowadzenie procedur przetargowych. Rower Miejski w Pruszkowie będzie – mówi nam Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Czy czekają nas jakieś nowości jeśli chodzi o listę stacji wypożyczeń? – Jest jeszcze zbyt wcześnie by o tym mówić. Na pewno w planie minimum utrzymamy to co jest. Natomiast w perspektywie myślimy o stacji, która w przyszłości powstałaby na tym nowym placu, który będzie zagospodarowany na Osiedlu Prusa – dodaje Makuch. – To nasza odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy chcą, by stacja tam powstała – zaznacza.

Poniżej prezentujemy listę stacji rowerowych, z których można było korzystać w 2018 r.:
– WKD Pruszków
– ul. Plantowa
– ul. Robotnicza
– ul. Spacerowa
– ul. Zdzisława
– Park Mazowsze
– CKiS
– MLP I
– MLP II

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Rower miejski wróci wiosną?”

 1. Anonim pisze:

  Żeby to miało jakikolwiek sens, do najbliższej stacji nie powinno być dalej niż 500 metrów. Jest to 5 minut drogi pieszo. To daje jakieś 25 stacji w Pruszkowie.

 2. Janek pisze:

  Pawie wszystkie te lokalizacje są do niczego. Brakuje stacji w kluczowych miejscach: punkty przesiadkowe (PKP), urzędy (miejski, powiat, skarbowy), ośrodki kultury i sportu (basen, CDK, znicz), centrum handlowe.

 3. Karo pisze:

  No os Prusa to dwie stacje by sie przydaly. W Wawie od 2018 stacje Veturilo byly dodane do jakdojade.pl z trasami rowerowymi – moze i te z Pruszkowa udaloby sie dodac

 4. 1qaz pisze:

  PKP idealnie – lekiem na uciekajace L1

 5. Kerim pisze:

  Nowe stacje roweru miejskiego powinny być po obu stronach dworca PKP Pruszków. Stacja na Robotniczej nie wiadomo dla kogo. Do dworca daleko, do szkół także, nie mówiąc już o braku drogi dla rowerów.

  • anonim pisze:

   Dla kogo? Pewnie dla mieszkańców Gąsina… Stacja cieszy się dużym powodzeniem,. Co oczywiście nie wyklucza pomysłu budowy stacji przy PKP, na pewno się przyda

 6. gosc pisze:

  Dobrze by było zrobić też stację w okolicach PKP.

 7. Mm pisze:

  Ludzie wysiadaja z pociągów i wydaje mi się że właśnie w okolicy dworca powinny stanąć stacje rowerowe. Tymczasem rowerów brak. Trzeba dojść do Robotniczej na pieszo aby potem moc pojechać gdzieś dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły