Rower miejski wraca do Grodziska

Grodzisk Maz.

Jeszcze tylko tydzień pozostał do startu kolejnego sezonu Grodziskiego Roweru Miejskiego. Rowery do wypożyczenia będą dostępne już 1 marca.

Grodziski Rower Miejski był w naszej okolicy pierwszym (po warszawskim Veturilo) systemem miejskich wypożyczalni rowerowych. Od razu zyskał dużą popularność. Na przestrzeni lat system został rozbudowany do 12 stacji wyposażonych w 92 rowery.

W grodziskim systemie zarejestrowanych jest 5000 użytkowników, ale z rowerów mogą korzystać również te osoby, które mają swoje konta w innych systemach Nextbike. Co więcej ubiegły sezon był dla GRM rekordowym. Mieszkańcy grodziskie rowery wypożyczyli aż 25 tys. razy.

Co należy zrobić by móc korzystać z rowerów? – Wystarczy, by konto było zasilone kwotą co najmniej 10 złotych. Kto jeszcze nie ma konta, może je łatwo utworzyć korzystając ze strony internetowej lub aplikacji mobilnej Nextbike. Potem wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać numer telefonu, kod PIN, numer wypożyczanego roweru i ruszyć w drogę – zaznacza Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy firmy Nextbike operatora systemu.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru w Grodzisku jest bezpłatne. Pierwsza, druga i trzecia godzina wypożyczenia kosztują po złotówce. Kolejne godziny kosztują po 5 zł.

Od 1 marca przez kolejnych dziewięć miesięcy będzie można wypożyczać rowery w następujących lokalizacjach:
– rejon parkingu przy ul. Piaskowej,
– rejon parkingu przy ul. Żydowskiej,
– plac zabaw ul. Okrężna,
– deptak rejon stacji PKP,
– park Skarbków,
– hala sportowa przy ul. Westfala,
– Stawy Goliana,
– Stawy Walczewskiego,
– pływalnia Wodnik,
– Targowisko Miejskie,
– Zespół Szkół ul. Zielony Rynek,
– Centrum Kultury.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Rower miejski wraca do Grodziska”

 1. cyklista pisze:

  A ja zapytam tak: Rowery miejskie startują juz na dniach. A infrastruktura? Czy owe nieszczęsne pasy rowerowe, kontrpasy, ddr-ki i co tam jeszcze z mozołem wciśnięto rowerzystom są do tego sezonu przygotowane? Piach, żwir i inny śmieć zimowy uprzątnięty? Bo gdy zgłosiłem do powiatu (zarządcy powiatowej ulicy Pęcickiej w Pruszkowie) potrzebę uprzątnięcia zalegających tam na pasie dla rowerów śmieci to debil odpowiedzialny za to olał temat, twierdząc, że zima jeszcze się nie skończyła i sprzątać nie będą. Policja również zlała temat. To ja się koorva pytam: Kto jest odpowiedzialny za ten stan???
  Może w tym temacie Redakcja wykaże się inwencją?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły