Rower miejski na ostatniej prostej

Pruszków

To już przesądzone. We wrześniu pruszkowianie będą mogli korzystać z systemu wypożyczalni rowerów. Miasto niebawem powinno wybrać operatora systemu.

W ciągu prawie dwóch miesięcy wiele się w tym temacie zmieniło. Miasto postanowiło uruchomić system wypożyczalni jeszcze w tym roku w trybie pilotażowym. – Nawet miesiąc czy dwa pozwolą nam sprawdzić czy wypożyczalnie cieszą się zainteresowaniem wśród mieszkańców – mówi nam dziś Michał Landowski.

Kiedy zatem system wystartuje? Termin uruchomienia Pruszkowskiego Roweru Miejskiego wyznaczono na 4 września. Pruszkowianie będą mogli z niego korzystać przez dwa miesiące. PRM będzie działał jedynie do 5 listopada. – Ogłosiliśmy postępowanie w tej sprawie. Wpłynęła do nas tylko jedna oferta. Jeśli dokumenty, które otrzymaliśmy od oferenta są poprawne to zapewne podpiszemy z nim umowę. Ostateczna decyzja zapadnie po weryfikacji oferty, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu – podkreśla Landowski.

Warto tu dodać, że oferentem jest firma Nextbike, która odpowiada m.in. za warszawskie Veturillo, OpoleBike, Grodziski Rower Miejski czy Rower Gminny w Michałowicach.

Gdzie pojawią się stacje? Na początek wybrano cztery lokalizacje. Rowery będzie można wypożyczać w rejonie stacji WKD, stacja ma by zlokalizowana przy ul. Ewy. Druga stacja zostanie Helenowskiej w rejonie studni oligoceńskiej. Wypożyczalnia pojawi się również przy ul. Promyka w rejonie krzyżówki z ul. Robotniczą. Ostatnia, czwarta stacja, pojawi się w Parku Mazowsze.

Mieszkańcy do swojej dyspozycji będą mieli 32 rowery (po osiem w każdej stacji). Co ciekawe wśród nich będą dwa tandemy i dwa rowery dziecięce. Każda z czterech stacji będzie miała 12 stanowisk, ale rowerów w niej będzie osiem. Skąd ta różnica? Dodatkowe miejsca pozwolą na zostawienie na danej stacji większej liczby rowerów.

Ile zapłacimy za wypożyczenie rowerów? Pierwsze 20 min korzystania będzie darmowe. Za wypożyczenie roweru na czas od 21 do 60 min zapłacimy 1 zł, a później za każdą pełną godzinę zapłacimy 1 zł. Te ceny obowiązują jednak gdy z roweru chcemy korzystać maksymalnie przez trzy godziny. Za czwartą i każdą kolejną godzinę zapłacimy już po 5 zł.

Jeśli system będzie cieszył się powodzeniem wśród mieszkańców, to w kolejnych latach będzie rozbudowywać sieć wypożyczalni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.