„Rower Gminny” coraz większy

Michałowice

Od piątku mieszkańcy gminy Michałowice mogą korzystać z szerszej oferty „Roweru Gminnego”. Na terenie gminy działa już nie jedna, a trzy wypożyczalnie rowerów.

„Rower Gminny” to odpowiednik warszawskiego Veturillo. W Michałowicach pierwsza i do tej pory jedyna stacja została uruchomiona w lipcu br. Jak podkreślali wtedy przedstawiciele firmy Nextbike, operatora systemy, był o pilotaż mikrosystemu wypożyczalni. Mieszkańcy początkowo narzekali na fakt, że rowery wypożyczać można jedynie ze stacji przy Urzędzie Gminy. Mimo tych „niedogodności” możliwość wynajęcia roweru cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Ogromna popularność sprawiła, że system „Roweru Gminnego” od 23 września powiększył się o nowe stacje. – Przykład Michałowic pokazuje, że rozwiązanie w postaci systemu rowerów miejskich w odpowiedniej konfiguracji można z sukcesem zrealizować zarówno w największych metropoliach, jak i mniejszych ośrodkach – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – „Rower Gminny” okazał się sukcesem do tego stopnia, że po niecałych dwóch miesiącach Urząd Gminy podjął decyzję o rozbudowie. Zwiększenie zasięgu w znaczący sposób zwiększa użyteczność systemu, otwierając przed użytkownikami nowe możliwości korzystania z rowerów – dodaje.

Gdzie pojawiły się nowe stacje? Jedna została ustawiona w pobliżu stacji WKD Komorów. Druga również znajduje się obok przystanku na linii WKD. Rowery wypożyczać można obok stacji Opacz. Łącznie mieszkańcy gminy Michałowice i okolicznych miejscowości mają do dyspozycji 30 rowerów.

Co trzeba zrobić by wypożyczyć rower? Należy wejść na stronę rower.michalowice.pl założyć konto i wpłacić na nie minimum 10 zł. Bez tego nie można wypożyczyć roweru. Warto dodać, że wypożyczenie roweru na 12 godzin jest bezpłatne! Każda kolejna godzina kosztuje 10 zł. Rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.