Rośnie przedszkole w Żółwinie

Brwinów

Mimo sezonu zimowego nie zwalnia tempo budowy nowego przedszkola przy ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie. Widać już bryłę budynku, wkrótce zostanie ona przykryta dachem.

Obiekt powstaje w centrum Żółwina, za placem zabaw w pobliżu skrzyżowania ulic Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Docelowo opiekę znajdzie tam 150 dzieci w sześciu oddziałach. Budynek będzie mieścił sale zajęć, salę wielofunkcyjną, salę jadalną, szatnie, sanitariaty, pokój pielęgniarki, logopedy, psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, a także kuchnię wraz z zapleczem.

Termin ukończenia prac to wrzesień tego roku i wygląda na to, że bez trudu uda się go dotrzymać. – Warunki zimowe nie były trudne, prace postępują, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Wszytsko wskazuje na to, że jesienią oddamy ten budynek do użytkowania. Z tym, że na początku obiekt będzie funkcjonował jako filia szkoły. W drugiej połowie roku chcemy ogłosić przetarg i wybrać firmę, która rozbuduje szkołę w Żółwinie. Wówczas, w przerwie świątecznej lub ferie zimowe do budynku przeniesiemy najmłodsze dzieci z zerówek, pierwszych i drugich klas. Tam będą się uczyć po to, aby zwolnić część szkoły bezpośrednio sąsiadującą z budowanym skrzydłem szkoły. Chcemy, żeby te prace nie przeszkadzały dzieciom. Więc przez półtora roku przedszkole w Żółwinie formalnie będzie filią szkoły, a docelowo, we wrześniu 2021 r. wejdzie już normalnie jako przedszkole w nasz system oświatowy – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.