Ronda pary prezydenckiej w Sękocinie

Sękocin

Inicjatywa obywatelska zakończyła się sukcesem. Sękocińskie ronda zlokalizowane przy drodze krajowej nr 7 zyskały nazwy: im. „Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” oraz im. „Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej”.

Z pomysłem nadania nazw sękocińskim rondom wyszedł Komitet Społeczny dla Uczczenia Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Wniosek uzasadniono troską o zachowanie pamięci historycznej.  Przedstawiciele Sękocina oraz Słomina podjęli trud, aby zebrać podpisy i zgłosili swoją ideę do gminy. Urząd przychylił się do inicjatywy, która zakończyła się sukcesem. 

Rada Gminy Raszyn podjęła we wrześniu stosowne uchwały w tej sprawie. 17 przedstawicieli poparło inicjatywę, tylko jedna osoba powstrzymała się od głosu. Pierwsze z rond zlokalizowane w Sękocinie Nowym otrzymało nazwę im. „Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, drugie zaś im. „Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej”. 

Warto podkreślić, że inicjatywa mieszkańców spotkała się z aprobatą Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który przekazał na rzecz społeczności pamiątkową flagę. W niedzielę, 23 października, w kościele Miłosierdzia Bożego pod wezwaniem św. siostry Faustyny w Sękocinie Starym odbyła się uroczystość poświęcenia symbolu narodowego. Udział w niej wzięły władze gminy Raszyn, z wójtem Andrzejem Zarębą na czele.

Ten gest ma ogromną wartość dla mieszkańców Sękocina oraz Słomina, którzy czekają na kolejne ważne wydarzenie. Planowane jest uroczyste nadanie nazw rondom. Wójt gminy Raszyn zapowiedział, że nastąpi to w przyszłym roku. Najprawdopodobniej uroczystość odbędzie się 2 kwietnia. Możliwe, że weźmie w niej udział Prezydent RP Andrzej Duda.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.