Rok szkolny 2018/2019 – dni wolne od nauki

Region

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczyna się już 3 września. Wielu uczniów z bólem serca przygotowuje się do powrotu do szkoły. Kiedy będzie można odetchnąć od nauki? Publikujemy daty dni wolnych w nachodzącym roku szkolnym.

Uczniowie w szkolnych ławkach pojawią się już 3 września, rok szkolny zakończy się 21 czerwca. 

Na pierwsze dni wolne uczniowie muszą poczekać do listopada. W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w czwartek, więc wielu dyrektorów zapewne zdecyduje się zrobić dzień wolny 2 listopada. Nie wykluczone jednak, że ten dzień trzeba będzie odpracować. Kolejny dzień wolny to 11 listopada Tu jednak nie mamy dobrych wieści dla uczniów, w tym roku 11 listopada wypada w niedzielę. 

Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 22 grudnia, a zakończy 2 stycznia, kiedy o uczniowie ponownie zasiądą w szkolnych ławach. Wolny dzień to 6 tycznia, czyli święto Trzech Króli, niestety tu sytuacja jest identyczna jak z 11 listopada. Święto wypada w niedzielę. 

Uczniowie z województwa mazowieckiego na ferie zimowe wyrusza 28 stycznia. Przerwa od nauki potrwa do 10 lutego. 

Wiele szkół decyduje się na zorganizowanie dni wolnych na czas egzaminów na zakończenie poszczególnych etapów. W roku szkolnym 2018/2019 w dniach 10 – 12 kwietnia przeprowadzone zostaną egzaminy gimnazjalne, natomiast od w dniach 15 – 17 kwietnia egzaminy będą pisać ośmioklasiści. Matury zaplanowano na dni 6 – 23 maja. Ale w tym czasie licealiści z młodszych klas wolne będą mieli najprawdopodobniej tylko od 6 do 8 maja. 

Przerwa z okazji świąt Wielkiejnocy wypada również w kwietniu – od 18 do 23. Chwilę później szykuje się majówka, która w 2019 r. rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa aż do niedzieli 5 maja. 

W czerwcu zakończenie roku szkolnego zaplanowano na 21 czerwca. Uczniowie zatem dzień wcześniej będą mieli wolne, ponieważ 20 czerwca wypada Boże Ciało.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.