Rodzinne zmagania rowerowe

Nadarzyn

Szykuje się nie lada gratka dla fanów kolarstwa. 28 maja w Nadarzynie odbędzie się wyścig Ojcowie na start. Impreza organizowana jest po raz ósmy.

Wszyscy fani kolarstwa bacznie obserwują zmagania w Giro d’Italia. Klasę na trasie wyścigu pokazuje Rafał Majka, który jeździ w zespole Tinkoff-Saxo. Mordercze etapy, pot, wycieńczenie, kraksy, ucieczki i ogromne emocje. Tak wygląda kolarska rywalizacja. Jej namiastkę z pewnością poczują uczestnicy nadarzyńskiego wyścigu rowerowego Ojcowie na start.

Już 28 maja o godzinie 11.00 wszyscy ruszą w trasę. O 9.00 organizatorzy zaplanowali otwarcie biura zawodów, które będzie zlokalizowane na stadionie w Nadarzynie. Nie później niż 30 minut przed startem wyścigu będzie można się jeszcze rejestrować. Wszystko zależy od tego, czy będą jeszcze numery startowe.

Należy podkreślić, że wyścig podzielony jest na grupy wiekowe. Uczestnicy zostaną podzieleni rocznikami 2000-2011. Największa będzie grupa najstarszych, gdyż tam pojadą urodzeni w latach 2000-2002. Ważnymi aktorami całego widowiska będą rodzice, a przede wszystkim ojcowie. Wśród zgłoszonych nie brakuje całych rodzin! To właśnie fenomen wyścigu Ojcowie na start.

Jako pierwsi na trasę ruszą najstarsi, a kolejne kategorie będą wypuszczane co dwie minuty. W każdej grupie oddzielnie klasyfikowani są chłopcy i dziewczynki. Warto podkreślić, że impreza ma charakter rodzinny, dlatego na starcie musi pojawić się rodzic. Jego start jest konieczny, aby dziecko zostało sklasyfikowane.

Trasa wyścigu liczy blisko 9 kilometrów. Warunkiem koniecznym do uczestnictwa jest posiadanie kasku. Zamknięcie trasy planowane jest o 12.15, jednak to nie koniec emocji. Kwadrans później zaplanowano rywalizację najmłodszych, w której zaprezentują się odpowiednio przedszkolaki z rocznika 2010 i młodsze.

Wszystkie dzieci mogą liczyć na upominki. Nadarza się znakomita okazja do rodzinnej integracji. Wsparcie ojca może okazać się nieodzowne, ale wynik nie jest najważniejszy. Liczy się dobra zabawa i wspólne przeżywanie rowerowej pasji!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.