Rodzinne przejazdy WKD w czasie ferii

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi w czasie tegorocznych ferii zimowych tzw. przejazdy rodzinne. Oznacza to, że będzie mogli liczyć na zniżki przy zakupie biletów. Sprawdźcie jakie.

Nie jest to oferta nowa, bowiem przewoźnik wprowadza ją każdego roku w czasie ferii zimowych. Zasady są takie same jak w latach minionych. Z oferty skorzystają osoby dorosłe, które nie posiadają indywidualnych uprawnień do przejazdów ulgowych, a będą podróżowały z dziećmi (do 16 roku życia). Funkcjonuje to w ten sposób, że dorośli mogą wykupić dla siebie i dziecka jednorazowe bilety z 50 proc. zniżką, albo nabyć w kasie biletowej bilet jednorazowy według taryfy ulgowej 50 proc. dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą.

Należy jednak pamiętać o jednej kwestii. Osoba dorosła powinna posiadać przy sobie dokument stwierdzający wiek dziecka. – Jeżeli osoba dorosła odbywa przejazd z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami oraz posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną) – czytamy w komunikacie WKD.

Z „przejazdów rodzinnych” będzie można skorzystać od godz. 15.00 12 stycznia (piątek) do końca dnia 28 stycznia (niedziela). Uprawnienie do przejazdów rodzinnych przysługuje we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.