Rodzina napadła na siostrę

Region

Funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn, którzy zaplanowali rozbój. Ofiarą padła siostra jednej z inicjatorek rozboju. Łupem napastników padły pieniądze w kwocie 11 500 zł.

Wszystko zaczęło się od rodzinnego spadku. Barbara P. oraz jej siostra Anna J. otrzymały w spadku pieniądze. 28-letnia Barbara P. w trakcie rozmowy ze swoim 22-letnim konkubentem wymyślili sposób na zdobycie kwoty, która miała otrzymać Anna J. Na kobietę miał napaść wynajęty Tomasz T.

Barbara P. wraz z konkubentem Arturem S. zawieźli Annę J. do macochy w celu odebrania pieniędzy. Podczas podziału pieniędzy 28-latka ukradła siostrze 1 600 złotych. Kobieta nie wiedziała jednak, że Anna J. 10 000 złotych oddała matce, a resztę zabrała ze sobą. Po rozdzieleniu spadku Artur S. zaproponował poszkodowanej, że odwiezie ją do domu. Wraz z nimi do samochodu wsiadła 20-letnia Aleksandra K.

W pobliżu miejsca zamieszkania Anny J. kierowca przyznał, że musi zawrócić. Mężczyzna twierdził, że kończy mu się paliwo, a ponadto na drodze są ogromne dziury. Anna J. wysiadła z samochodu, po czym udała się do domu. Natomiast Artur S. wraz z Aleksandrą K. odjechali w przeciwnym kierunku.

Gdy Anna J. zbliżała się już do domu napadł na nią Tomasz T. Mężczyzna zażądał wydania posiadanych pieniędzy, gdy kobieta odmówiła napastnik przewrócił ja na ziemię i zaczął bić po twarzy. Anna J. po chwili oddała mu pieniądze w kwocie 11 500 zł. Sprawcę pobicia z miejsca zdarzenia odebrał Artur S. Mężczyzna zapłacił 5 000 zł Tomaszowi T., a resztę pieniędzy zawiózł do domu.

Następnego dnia Anna J. zgłosiła się na policję i opisała całe zajście. Mundurowi szybko zatrzymali sprawców rozboju 22-letniego Artura S. i 21-letniego Tomasza T. Funkcjonariusze zatrzymali również siostrę poszkodowanej 28-letnią Barbarę P. oraz 20-letnia Aleksandrę K. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju i pomocy w dokonaniu rozboju. Wszyscy przyznali się do winy.

Decyzja sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wobec Barbary P. i Aleksandry K. zastosowano poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Za dokonanie rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.