Roboty na Prusa, są utrudnienia

Pruszków

Nad ranem wielu kierowców zaskoczył widok znaków drogowych na ul. Prusa w Pruszkowie. Chodzi o fragment przy ul. Kościuszki w stronę „Potulika”. MPWiK usuwa tam awarię kanalizacyjną. Prace wymusiły wprowadzenia czasowej organizacji ruchu, która – delikatnie mówiąc – nie podoba się kierowcom.

Na naszą skrzynkę mailową: kontakt@wpr24.pl spadła lawina wiadomości na ten temat. – Na wysokości „pałacyku” zamknęli ul. Prusa w kierunku Znicza. O co tu chodzi, może mi ktoś wyjaśnić? Część ludzi jedzie prosto łamiąc przepisy. Tworzą się niebezpieczne sytuacje, bo nikt nie wie czemu wyrosły nam takie znaki. Mało w Pruszkowie robót drogowych? – pisze do nas pan Wojciech.

Udało się nam ustalić, że w ul. Prusa doszło do awarii kanalizacyjnej. Jej usunięciem zajmuje się MPWiK. – W rejonie skrzyżowania ul. Prusa i Kościuszki doszło do awarii kanalizacyjnej, w związku z czym zapadła się jezdnia. Jest to nieczynny kanał. Dzisiaj został skierowany tam wykonawca aby przeprowadzić prace i usunąć awarię – mówi Marzena Wojewódzka z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Kiedy usterka zostanie usunięta? – Na ten moment planuje się, że usunięcie awarii potrwa do około tygodnia, to są oczywiście wstępne prognozy. Nie będzie utrudnień dla mieszkańców jeśli chodzi o odbiór ścieków, natomiast będą utrudnienia w związku z przewężeniem w ruchu – odpowiada Wojewódzka.

Jak poinformował nas pracownik biura prasowego MPWiK nie było możliwości, by inaczej zaplanować organizację ruchu w tym miejscu. – Żeby zlikwidować to zapadnięcie została wydana decyzja o zajęciu pasa drogowego. Wiemy, że dzisiaj rano wykonawca przeprowadził wizję lokalną. Nie było innej możliwości organizacji ruchu ponieważ do zapadnięcia doszło dokładnie w pasie, na którym trzeba prowadzić roboty – zaznacza Wojewódzka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.