Robotnicy wrócą do Amfiteatru

Milanówek

Jedna z najważniejszych inwestycji Milanówka nie schodzi „z języków” mieszkańców. Chodzi o odnowiony teren Amfiteatru. Zdaniem milanowian teren rekreacyjny jest pełen niedoróbek.

Amfiteatr, „dołek” lub „kacze doły” to teren zielony znajdujący się u zbiegu ulic. Fiderkiewicza i Krótkiej. Niegdyś tętnił życiem, później odszedł w zapomnienie, aż do teraz. Władze Milanówka postanowiły bowiem przywrócić dawną świetność tego miejsca. Teren przeszedł gruntowną rewitalizację i dziś znów cieszy mieszkańców.

Pierwotnie zakładano, że Amfiteatr do użytku zostanie oddany we wrześniu. Później termin przesunięto na listopad, a finalnie otwarcie nastąpiło 6 grudnia. I praktycznie od samego początku głosom uznania, towarzyszą uwagi. Pojawiają się głosy, że prace w parku można było wykonać inaczej: zamiast żwirowej nawierzchni alejek utwardzić ścieżki, aby łatwiej było się nimi poruszać. Na portalu społecznościowym Facebook krążyło nawet zdjęcie wykonane przez jedną z mieszkanek, na którym widać było mocno przybrudzone obuwie po wycieczce do Amfiteatru. (sprawę opisywaliśmy tutaj).

Jednak to nie koniec uwag dotyczących tego ternu. Mieszkańcy zgłaszają bowiem swoje sugestie dotyczące m.in. oświetlenia. Za pośrednictwem zakładki „pytania do burmistrza” swoje uwagi zgłosił Sławomir. – Czy coś jeszcze będzie robione w Amfiteatrze? Chodzi mi głównie o oświetlenie. To co jest teraz prosi o pomstę do nieba. Mieszkam obok i w dniu otwarcia o godzinie 16.00 ludzie uciekali do domu, bo po ciemku nic nie widać – podkreśla.

Okazuje się, że do Amfiteatru wrócą jeszcze robotnicy. – W pierwszym półroczu 2016 roku planowana jest budowa budynku sanitarnego i budynku dla pracowników Amfiteatru z pomieszczeniem do przewijania niemowląt oraz dobudowa oświetlenia w linii płotu okalającego Amfiteatr na odcinku strefy siłowni napowietrznej oraz placu zabaw, po wcześniejszym przeprowadzeniu symulacji komputerowej rozmieszczenia opraw oświetleniowych – informuje Łukasz Stępień, zastępca burmistrza Milanówka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.