Remonty przepustów drogowych i utrudnienia

Region

Kilka dni temu w powiatach pruszkowskim i grodziskim rozpoczęły się remonty przepustów drogowych. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość ponieważ w rejonach prowadzonych robót występują utrudnienia. Które miejsca omijać?

Za inwestycje odpowiedzialny jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Z uwagi na pogarszający się stan techniczny przepustów drogowych konieczny jest ich remont. To duże i kosztowne przedsięwzięcia, które z pewnością na swojej skórze już odczuwają kierowcy. Prace ruszyły kilka dni temu.

 W miejscach prowadzonych prac jezdnie zwężone są do jednego pasa. Które lokalizacje warto wziąć pod uwagę? Na drodze wojewódzkiej nr 719 remont obejmuje takie miejscowości jak: Reguły, Kozerki, Chylice oraz Stare Budy. W przetargu zwyciężyła firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”, która za wykonane roboty zainkasuje nieco ponad 1,3 mln zł. Natomiast w Pruszkowie podobna inwestycja realizowana jest na drodze wojewódzkiej nr 718. Zadania podjęła się firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego „Mazowieckie Mosty” oferując w postępowaniu przetargowym blisko 540 tys. zł.

Z pewnością największych utrudnień można spodziewać się w Pruszkowie oraz Regułach. W pierwszej miejscowości rozkopano jezdnię tuż przed węzłem autostradowym A2, zaś w drugiej prace prowadzone są w Al. Jerozolimskich.

Kiedy zakończą się prace? – Na zrealizowanie prac w drodze wojewódzkiej nr 719 wykonawca ma czas do końca sierpnia. Jeśli chodzi o Pruszków termin upływa wraz z końcem czerwca. Niestety nie ma innej możliwości wykonania prac niż zwężenie jezdni do jednego pasa. W dodatku we wszystkich tych miejscach panuje spore natężenie ruchu, dlatego kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Do remontu kwalifikuje się również przepust w ul. Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim o czym już informowaliśmy wielokrotnie. Zgodnie z banerami rozwieszonymi w wielu miejscach w mieście prace miały ruszyć 9 maja, jednak do dziś w sprawie cisza. Jak udało nam się dowiedzieć w MZDW, remont rozpocznie się już w nadchodzący poniedziałek. O inwestycji można przeczytać tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.