Remontują skrzyżowanie, kierowcy nie wiedzą jak jeździć

Pruszków

Budowa kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Warsztatowej w Pruszkowie weszła w kolejną fazę. Drogowcy zamknęli skrzyżowanie ulic 3 Maja, POW i Warsztatowej. Kłopot w tym, że kierowcy nie wiedzą jak mają jeździć. Wyjaśniamy zatem jak należy się poruszać w tym rejonie.

Przypomnijmy. W tym rejonie miasta trwają inwestycje prowadzone przez Powiat Pruszkowski. To przebudowa nawierzchni na ul. Broniewskiego oraz trwająca już od kilku miesięcy budowa kanalizacji deszczowej w ciągu ul. Warsztatowej. W tym rejonie organizacja ruchu była już kilkukrotnie zmieniania, ale ostatnio wprowadzone zmiany mocno dały się we znaki kierowcom. – Czy może wiecie coś o przebudowie skrzyżowania ul. 3 Maja, Polskiej Organizacji Wojskowej i Warsztatowej na pruszkowskim Żbikowie? Przechodziłem dziś rano tamtędy i z całego skrzyżowania zerwano nawierzchnię, ustawiono nowe krawężniki dookoła a na ulicach przyległych panuje totalna anarchia – napisał na kontakt@wpr24.pl czytelnik Piotr. – Ulica POW ma zablokowany wjazd od strony ronda, stała się chwilowo ulicą dwukierunkową tak jak ul. Łączniczek AK która również jest dwukierunkowa na czas przebudowy tego skrzyżowania. Kierowcy nie wiedzą jak mają jechać i trąbią na siebie co chwilę. Przejazd powyższym skrzyżowaniem jest niemożliwy – dodaje.

O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli ze starostwa powiatowego. – O zmianach informowaliśmy wcześniej. Na ul. POW i Łaczniczek AK jest wprowadzony ruch dwukierunkowy po to by mieszkańcy znajdujących się przy tych ulicach domów mogli dojechać na posesje. Skrzyżowanie POW, 3 Maja i Warsztatowej jest zamknięte dla ruchu, zablokowany jest również zjazd z ronda. Sprawdzimy oznakowanie wykonane przez wykonawce jest odpowiednio ustawione – mówi nam Krzysztof Bukowski ze starostwa powiatowego.

Jak zatem powinni poruszać się kierowcy? Objazd dla kierowców jadących z centrum Pruszkowa w kierunku Piastowa został wytyczony ulicami Poznańską, 3 Maja, Długą, Zdziarską i Bohaterów Wolności. Tą samą droga powinny kierować się osoby jadące od strony autostrady A2 w kierunku Piastowa. Natomiast mieszkańcy Pruszkowa i Piastowa, który chcą dostać się do centrum Pruszkowa powinny kierować się ul. Bohaterów Wolności, Zdziarską, Długą a następnie ul. Mostową do ul. Poznańskiej lub Łączniczek AK do ronda.

Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać do 31 sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.