Remontują mostek, prace wywołują niewielkie utrudniania

Michałowice

W połowie listopada wystartował remont mostku w Pęcicach. Kierowcy zastanawiają się czy prace nie zakładają całkowitego wyłączenia przeprawy z ruchu.

Informacja o planowanym remoncie niewielkiego mostku na rzece Raszynce w Pęcicach wywołała obawy wśród kierowców. I nie ma się co dziwić. Przeprawa znajduje się w ciągu drogi łączącej Reguły z Pruszkowem, czyli alternatywnej drogi dojazdowej do Al. Jerozolimskich. Zamknięcie mostku dla ruchu oznaczałoby spore utrudnienia dla kierowców. Ci mogą spać spokojnie.

Okazuje się, że remont obejmuje jedynie zniszczone elementy konstrukcji, a co za tym idzie nie wywołuje dużych utrudnień. – Wykonywane są nowe gzymsy wraz z izolacją oraz bariery. Z uwagi na fakt, że te części mostu zlokalizowane są na skrajach jezdni prace prowadzone są przy niewielkich zawężeniach pasa jezdni, umożliwiających spowolniony ruch w obu kierunkach drogi, co w sposób przejrzysty zostało oznakowane we wprowadzonej na czas robót organizacji ruchu – poinformowała Emilia Jarosz ze starostwa powiatowego w Pruszkowie.

Zdaniem niektórych kierowców oznakowanie nie jest jednak wystarczające. Powód? Zdarza się, że robotnicy zajmują na jedni tyle miejsca, że kierowcy nie są w stanie się wyminąć i nie wiadomo, kto ma pierwszeństwo.

Jak długo potrwają prace? – Zakończenie robót, zgodnie z podpisaną umową zaplanowane zostało na dzień 9 grudnia tego roku – podkreśla Jarosz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.