Remont zakończony, ruch wraca do normy

Kolej

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej czekali na tę chwilę. Remont toru nr 2 dobiegł końca i od 1 września zostanie przywrócona zwykła organizacja ruchu.

Wakacje dla podróżujących pociągami WKD nie były łatwe. Przewoźnik postanowił zająć się modernizacją toru nr 2, co wiązało się z utrudnieniami. Pociągi dojeżdżały tylko do stacji Warszawa Zachodnia, pojawiła się komunikacja zastępcza. W trakcie trwania remontu nie brakowało obaw, czy wykonawca zmieści się w terminie, który określono na 31 sierpnia.

Wszystko ułożyło się zgodnie z planem. Pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą i od czwartku spokojnie podróżować pociągami WKD na całej trasie. – W związku z zakończeniem remontu toru nr 2 na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów od dnia 1 września 2016, czwartek, od godz. 3:45 zostaje przywrócona zwykła organizacja ruchu pociągów na linii WKD oraz rozkład jazdy pociągów obowiązujący przed rozpoczęciem prac remontowych – poinformował przewoźnik.

Przez liczne zmiany niektórzy z pewnością zdążyli zapomnieć jak prezentował się rozkład jazdy. Godziny odjazdów z Warszawy Śródmieście można sprawdzić tu, a z Grodziska tu

Pasażerowie mają powód do radości, gdyż kończą się utrudnienia, ale niebawem pojawią się kolejne. Chodzi o planowaną modernizację toru nr 1. W związku z remontem w połowie września z ruchu wyłączony zostanie fragmentu szlaku z Komorowa do Podkowy Leśnej. Kolejny etap prac nastąpi w październiku. Wtedy nastąpią ograniczenia w ruchu do Milanówka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.