Remont wiaduktu w Brwinowie. Autobusy pojadą inaczej

Brwinów

Jak już informowaliśmy, w najbliższy weekend kolejarze planują remont wiaduktu kolejowego w centrum Brwinowa. Wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu w tunelu przebiegającym pod torami. Inaczej kursować będą autobusy komunikacji zastępczej.

Całe zamieszanie ma związek z pracami w ramach modernizacji linii kolejowej nr 447. Przebudowie podlega nitka podmiejska, powstają nowe obiekty, a stare są remontowane. Teraz przyszedł czas na wiadukt kolejowy w Brwinowie.

Remont rozpocznie się w piątek (2 lutego) wieczorem. Od godz. 20.00 nie będzie można już korzystac z przejścia pod torami. – Jak informuje wykonawca, firma Intercor, prace będą prowadzone z różnym natężeniem w ciągu dnia oraz w godzinach wieczornych i nocnych. Zostały tak zaplanowane, aby mieszkańcy oraz przejeżdżający przez Brwinów jak najmniej odczuli utrudnienia związane z remontem. Na ten czas zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu w tunelu – informuje brwinowski urząd gminy.
 
Od piątku wieczorem do poniedziałku rano tunel będzie zamykany w godzinach 20.00-6.00. Wymusi to zmiany w kursowanu autobusów ZB i ZBA. – Z powodu zmienionej organizacji ruchu na terenie Brwinowa spowodowanej zamknięciem przejazdu drogowego pod wiaduktem linii kolejowej nr 447, modyfikacji ulega organizacja ruchu kolejowej zastępczej komunikacji drogowej autobusowej (linia ZB). W dniu 2 lutego ostatnim kursem zrealizowanym na pełnej trasie linii ZB będzie kurs odjeżdżający o godz. 18.35 z przystanku Warszawa Dworzec Zachodni oraz o godz. 19.49 z przystanku Brwinów Armii Krajowej. Pozostałe kursy będą odbywac się na skróconej trasie: Warszawa Dworzec Zachodni – PKP Brwinów – Warszawa Dworzec Zachodni – informują Koleje Mazowieckie.

W sobotę i niedzielę autobusy ZB kursować będą na skróconej trasie Warszawa Dworzec Zachodni – PKP Brwinów – Warszawa Dworzec Zachodni. Autobusy ZBA w piątek od godz. 19.20 kursować będą do 30 minut, w sobotę i niedzielę co 40 minut.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.