Remont torowiska, będzie komunikacja zastępcza

Region

W lipcu tramwaje nie zagoszczą na al. Krakowskiej. Wszystko przez przygotowania do remontu torowiska. Zamiast tramwajów pasażerowie będą korzystać z autobusów zastępczych.

Mieszkańcy gminy Raszyn i Nadarzyn muszą przygotować się na zmiany. Wiele osób dojeżdżając do pracy w stolicy korzysta właśnie z takiej formy transportu. Od 2 lipca ich podróż będzie wyglądała nieco inaczej. Aby dostać się na przystanek P+R Al. Krakowska trzeba będzie korzystać z komunikacji zastępczej. Dlaczego? Powodem są przygotowania do remontu torowiska tramwajowego w al. Krakowskiej.

Dla mieszkańców gminy Raszyn i Nadarzyn oraz podróżujących w kierunku tych miejscowości wiąże się to z większą liczbą przesiadek. Tramwaje linii 7, 9 i 15 będą miały skróconą trasę. Ich pasażerowie skorzystają z komunikacji zastępczej w postaci linii autobusowej Z-9.

Przygotowania do remontu torowiska rozpoczną się 2 lipca. Wtedy z ruchu wyłączone zostaną tramwaje kursujące na odcinku Pl. Narutowicza – P+R Al. Krakowska. Na wspomnianym odcinku pojawią się autobusy Z-9, które w ciągu dnia będą kursowały co 7,5 minuty. Rano i wieczorem linia ma pojawiać się na trasie co 10 minut.

Sytuacja będzie wyglądała inaczej w dniach 3-31 lipca. Ruch tramwajowy zostanie wyłączony na odcinku Włochy-Ratusz – P+R Al. Krakowska. Tramwaje linii 7 i 15 dojeżdżać będą do przystanku Pl. Narutowicza. Z kolei „9” pojedzie nieco dalej. Trasa wspomnianego tramwaju zakończy się na przystanku Włochy-Ratusz.

Najważniejsza jest kwestia kursowania komunikacji zastępczej. Linia Z-9 na trasie Pl. Narutowicza – P+R Al. Krakowska w godzinach szczytu będzie jeździła co 5 minut. Rano i wieczorem co 10 minut. Z kolei w soboty i święta Z-9 będzie kursował co 7,5 minuty.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.