Remont przepustu w ul. Sienkiewicza i utrudnienia

Grodzisk Maz.

Trwają przygotowania do remontu przepustu, który jest położony w ciągu ul. Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim. – Na czas prac ruch będzie odbywał się wahadłowo – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Przepust znajduje się na odcinku ul. Sienkiewicza w rejonie Stawów Goliana. Dzięki niemu pod drogą może przepływać rzeka Rokicianka. Jak udało nam się dowiedzieć, jego stan techniczny nie jest najlepszy i wymaga remontu.

MZDW pod koniec lutego ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Otwarcie ofert nastąpi 10 marca. Kiedy zostanie wybrany wykonawca i ruszą prace? – Myślę, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to miesiąc po rozstrzygnięciu przetargu roboty mogłyby ruszyć, czyli w maju – zaznacza Burdon.

Jak zwykle bywa przy takich remontach, będą utrudnienia. – Planowane jest tam wprowadzenie ruchu wahadłowego. Tak jest w specyfikacji i taką propozycję złożymy, chyba, że wykonawca zadania widziałby inne rozwiązanie. Jednak najpewniej będzie to ruch wahadłowy – podkreśla Burdon.

Z pewnością nie ucieszy to kierowców, którzy poruszają się po drogach Grodziska Mazowieckiego. Ulica Sienkiewicza jest jedną z najbardziej zatłoczonych w całym mieście. Według dokumentacji, inwestycja zostanie zrealizowana w czasie nie dłuższym niż 120 dni od daty podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.