Remont przepustu idzie zgodnie z planem

Grodzisk Maz.

W połowie maja drogowcy rozpoczęli remont przepustu w ciągu ul. Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim. Niestety kierowcy muszą borykać się ze sporymi utrudnieniami. Sprawdzamy na jakim etapie są prace.

To bardzo ważny szlak komunikacyjny położony niemalże w samym centrum miasta. Codziennie korzysta z niego wielu kierowców. Remont przepustu związany jest ze zwężeniem ul. Sienkiewicza, czyli drogi wojewódzkiej nr 579, to z kolei powoduje spore utrudnienia. A mieszkańcy Grodziska doskonale wiedzą jak duże natężenie ruchu tam panuje.

– Kolejność robót budowlanych zaplanowana jest w taki sposób, aby ograniczenie ruchu trwało możliwie jak najkrócej i ograniczało się do wykonania robót przy których jest niezbędne. Pozostałe roboty prowadzone są z możliwie jak najmniejszą ingerencją w ruch – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Na jakim etapie są roboty drogowe? – Wykonawca robót zakończył już między innymi wykonywanie płyty dennej przepustu i jest w trakcie wykonywania wypełniania (iniekcji) rys oraz wyrównania (reprofilacji) zewnętrznych powierzchni betonowych przyczółków torkretem. Ponadto wykonawca zakończył rozbiórkę wsporników chodnikowych, warstwy ochronnej oraz izolacji przeciwwodnej na płycie nośnej – podkreśla Burdon.

Prace powinny zakończyć się do 31 sierpnia, koszt całego przedsięwzięcia to 280 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.