Remont na ostatniej prostej

Brwinów

Strażnica w Mosznie będzie lśnić jak nowa. W zasadzie już można podziwiać efekty remontu, który lada dzień dobiegnie końca.

Gmina Brwinów dba o komfort pracy strażaków. W ubiegłym roku gruntowny remont przeszła jednostka w Biskupicach. Trwają prace w OSP Żółwin. Na ostatniej prostej jest modernizacja OSP Moszna. – Niebawem ekipa skończy montaż ogrodzenia i pozostanie do wykonania mała galanteria na budynku – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

W maju gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę prac remontowych. W budynku OSP ocieplono ściany i dach, a także wykonano nową elewację. Warto nadmienić, że to kolejny etap działań związany z modernizacją strażnicy w Mosznie. Wcześniej gmina wykonała parking i chodnik. Nie zapomniano o najmłodszych, którzy mogą korzystać z placu zabaw. Gmina przeprowadziła również niezbędne prace wewnątrz budynku. Trzeba również dodać, że w ubiegłym roku flota OSP Moszna powiększyła się o wóz bojowy Renault.

Zatem strażnica będzie błyszczała i zachwycała. Nie da się ukryć, że budynek jest ważny nie tylko dla strażaków, ale i dla mieszkańców. Mieści się w nim świetlica wiejska, która cieszy się powszechnym zainteresowaniem.

Gmina ma kolejne plany. W przyszłości w pobliżu OSP ma pojawić się boisko. – Czekamy na pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Chcemy tam wybudować boisko ze sztuczną nawierzchnią, żeby bez problemu można było grać w piłkę nożną i koszykówkę. To kwestia 2-3 lat – mówi Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.