Remont magistrali idzie zgodnie z planem

Region

Mieszkańcy pasma pruszkowskiego od środowego poranka borykają się z problemami związanymi z dostępem do wody. Wszystko przez remont magistrali w ciągu al. Jerozolimskich. Jak idą prace?

Magistrala wodociągowa ciągnie się wzdłuż Al. Jerozolimskich. To właśnie tędy (i tylko tędy) płynie woda, która trafia do kranów w Ursusie, Michałowicach, Piastowie i Pruszkowie. Jakiekolwiek roboty czy awarie są więc odczuwalne dla tysięcy mieszkańców wspomnianych dzielnic i miejscowości.

Wodociągowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podkreślają, że prace które rozpoczęły się w środowy poranek to ostatni etap modernizacji magistrali. Na jakim etapie są obecnie prace? – Magistrala wodociągowa w Al. Jerozolimskich została odwodniona i wyłączona z użytku. Zdemontowano zasilanie tymczasowe, a wykonawca przystąpił do cementyzacji magistrali. Prace odbywają się zgodnie z harmonogramem – podkreślają wodociągowcy. 

MPWiK zaznacza, że prace są prowadzone jednocześnie w czterech różnych lokalizacjach, po to by ilość przerw w dostawie wody była jak najmniejsza. 

Kiedy woda znów pojawi się w kranach? – Planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin – informuje MPWiK.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.