Remont linii kolejowej będzie krótszy?

Kolej

Pojawiło się światełko w tunelu. Modernizacja linii kolejowej 447 pomiędzy stacjami Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki może trwać krócej niż pierwotnie zakładano.

Wszyscy szykują się na prawdziwy horror i piszą czarne scenariusze, bo od września trzeba liczyć się z całkowitym wstrzymaniem ruchu pociągów. Stan ten ma potrwać 12 miesięcy. W tym czasie pasażerowie będą korzystać z komunikacji zastępczej.

Pojawiła się nadzieja, że remont może zakończyć się wcześniej. A to za sprawą zmiany technologii przebudowy przejść podziemnych, którą przedstawił wykonawca inwestycji. – Polegałaby ona na wykonaniu docelowych obiektów w okresie zamknięcia torowego bez konieczności montażu konstrukcji odciążających –  informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Mniejsze uciążliwości dla pasażerów, a inwestor nie musiałby ponosić dodatkowych kosztów. Czyli „wilk syty i owca cała”. Ale na ostateczne decyzje trzeba jeszcze poczekać. – Efektem tego rozwiązania byłoby odstąpienie od planowanych zamknięć torów na linii numer 1 po wznowieniu ruchu na zmodernizowanej linii 447. Ponadto istniałaby możliwość skrócenia zamknięcia linii 447, na co wykonawca ma przedłożyć harmonogram. Spowodowałoby to mniejsze uciążliwości dla pasażerów. Nie spowodowałoby to wzrostu kosztów inwestycji – wyjaśnia Jakubowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.