Remont Armii Krajowej musi poczekać

Brwinów

Brwinowski magistrat liczył, że w tym roku uda się przeprowadzić II etap przebudowy ul. Armii Krajowej. Plany trzeba przełożyć na przyszły rok. Dlaczego?

Pod koniec sierpnia gmina Brwinów ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Armii Krajowej. W zakres prac miała wejść modernizacja nawierzchni, remont chodnika i zjazdów. W planach pojawiło się również wyniesienie skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Zgody. Brwinowski magistrat chciał, żeby prace przeprowadzono do 30 listopada. Wiadomo już, że tak się jednak nie stanie.

Do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta, ale suma w niej zawarta zszokowała urzędników. W związku z tym postępowanie zostało unieważnione. – Przekraczała założoną przez nas kwotę o 43 proc. Liczyliśmy, że dokonamy pewnych oszczędności. W takim przypadku to niemożliwe – podaje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Magistrat zabezpieczył na przebudowę Armii Krajowej 864 tys. zł. Jedyna złożona propozycja opiewała na kwotę ponad 1,2 mln zł. Przebudowa ul. Armii Krajowej musi poczekać. – Nie próbujemy drugi raz ogłaszać przetargu. Ryzykowalibyśmy, że prace weszłyby w okres zimowy, co mogłoby zrodzić problemy. Przebudowę Armii Krajowej przekładamy na przyszły rok. Zimą przeprowadzimy postępowanie przetargowe, wtedy roboty będą mogły ruszyć na wiosnę. Liczymy na więcej ofert, co z pewnością przełoży się na cenę – tłumaczy Kosiński.

Warto nadmienić, że w ubiegłym roku przeprowadzono remont 130-metrowego odcinka Armii Krajowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.