Rekordowa bonifikata w Nadarzynie

Nadarzyn

Na najbliższej sesji radni Nadarzyna podejmą decyzję w sprawie wysokości bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Proponowana stawka to rekordowe 99 proc.

Nadarzyn dołącza do grona gmin, które ustanawiają upust przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność. I robi to mocnym akcentem. Bonifikata ma tam wynieść rekordowe 99 proc.

– Frontem do mieszkańca! Najwyższa bonifikata w Polsce, 99 proc! Chcesz szybko przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności gruntu? Na najbliższej sesji Rady Gminy Nadarzyn w lutym będziemy procedować uchwałę o 99proc bonifikacie, która w przypadku ewentualnej zgody Radnych będzie obowiązywać właścicieli nieruchomości, które były 1 stycznia 2019 własnością Gminy oraz tych, które były własnością Skarbu Państwa. Otrzymają oni prawo własności gruntu za 1 proc. obowiązującej kwoty bez względu na wysokość stawki bonifikaty ogłoszonej przez Skarb Państwa. Tym sposobem „przebiliśmy” samorząd warszawski ( 98 proc. bonifikaty). I kto mówi, że Mikołaj przychodzi raz w roku? – napisał na facebooku wójt Dariusz Zwoliński.

W naszym regionie bonifikaty na poziomie 60 proc. wprowadził już Piastów. Najwyższe w kraju upusty przy przekształceniu proponuje Warszawa (98 proc), Gdańsk (95 proc.) i Wrocław (90 proc.).

Decyzję w sprawie wysokości bonifikaty w Nadarzynie radni podejmą podczas sesji zaplanowanej na 27 lutego. Biorąc pod uwagę, że wszyscy pochodzą z obozu wójta Dariusza Zwolińskiego, podczas głosowania nie powinno być niespodzianek.

 

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Rekordowa bonifikata w Nadarzynie”

 1. Anonim pisze:

  Nie tylko Nadarzyn. „98 proc. bonifikaty na garaże i miejsca postojowe w Warszawie. Radni zagłosowali „za””
  Więcej: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,24482176,98-proc-bonifikaty-na-garaze-i-miejsca-postojowe-w-warszawie.html#s=BoxLoWaMT

 2. Anonim pisze:

  tak oto wraca. Komuna.

 3. Anonim pisze:

  ja bym sprawdził czy sami radni nie są najbardziej zainteresowaną grupą mieszkańców tak wysokimi bonifikatami , przy budowie nowiutkich mieszkań socjalnych też coś było z tym nie halo

  • Pezet pisze:

   Oczywiście, że tak. Nie wiem ilu, ale na pewno jedna radna, pielęgniarka, pani o wysokich dochodach, również (chyba były) komendant policji z Nadarzyna – to lokatorzy nadarzyńskich lokali socjalnych.

 4. Marlena pisze:

  A co w Pruszkowie? Nadal nikt nic nie wie? Radni robią sobie jakieś żarty.

 5. Nowy Janosik pisze:

  Witajcie w kapitalizmie. Rozdajemy prezenty dla najbogatszych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły