Rekordowa bonifikata w Nadarzynie przegłosowana

Nadarzyn

Na środowej sesji nadarzyńskiej rady gminy przyjęto uchwałę w sprawie udzielenia bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Wyniesie ona rekordowe w skali kraju 99 proc.

Radni zgodzili się w tej sprawie z propozycją wójta Dariusza Zwolińskiego. Bonifikata będzie udzielana osobom fizycznym oraz spółdzielniom mieszkaniowym od opłaty jednorazowej za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntów stanowiących własność gminy i skarbu państwa.

Jak informowali w trakcie sesji przedstawiciele urzędu gminy, nieruchomości, które będą podlegać przekształceniu jest na ich terenie około 200. Chodzi głównie o budynki jednorodzinne położone na terenie Nadarzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Radni byli jednomyślni. 15. głosami „za” uchwałę przyjęto.

99 proc. bonifikata to rekord w skali kraju. W naszym regionie upust na poziomie 60 proc. wprowadził już Piastów. Po Nadarzynie najwyższe w kraju bonifikaty przy przekształceniu proponuje Warszawa (98 proc), Gdańsk (95 proc.) i Wrocław (90 proc.).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rekordowa bonifikata w Nadarzynie przegłosowana”

  1. Sylwia pisze:

    Pruszków jak zwykle na końcu. Znamy problem, analizujemy, itd. aż do znudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły