Rejestrator prędkości w Opaczy

Michałowice

W Opaczy-Kolonii na jednej z ulic pojawiła się tajemnicza tablica. To rejestrator prędkości. Urządzenie ma sprawić by kierowcy zdejmowali nogę z gazu.

W ostatnim czasie na ul. Środkowej w Opaczy-Kolonii pojawiła się tajemnicza czarna tablica. To rejestrator prędkości, który kierowcom pokazuje nie tylko informacje z jaką prędkością się poruszają. Na tablicy wyświetlają się informacje dotyczące kar jakie zapłaciliby za zbyt szybką jazdę. Nie brakuje też informacji ile punktów karnych otrzymaliby za załamanie przepisów. 

Z pytaniem o to w jakim celu zostało ustawione urządzenie zwróciliśmy się do władz gminy Michałowice. – Rejestrator ustawiliśmy testowo. Przez około półtora tygodnia mierzył prędkość ale nie wyświetlał wartości. Teraz włączyliśmy tablicę, tak że pomiary są widoczne dla kierowców. Sprawdzimy czy w jakiś sposób reagują na wskazywane odczyty – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. 

Okres testowy zajmie około dwóch tygodni. Jeśli system się sprawdzi to nie wykluczone, że podobne tablice pojawią się w innych częściach gminy. – Mamy nadzieję, że system się sprawdzi i kierowcy będą zdejmować nogę z gazu. Jeśli się tak stanie to lokalizację kolejnych tablic będziemy konsultować z mieszkańcami – dodaje wójt gminy Michałowice. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.