Referendum w Michałowicach odwołane

Michałowice

Podczas sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 9 maja, podjęto uchwałę o odwołaniu referendum w sprawie metropolii warszawskiej. To efekt wycofania z Sejmu projektu ustawy dotyczącej utworzenia „wielkiej Warszawy”.

Niemal miesiąc temu, 12 kwietnia radni z gminy Michałowice zwołali nadzwyczajną sesję, podczas której zapadła decyzja o przeprowadzeniu referendum. Pytanie brzmiało: Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Michałowice? Ale pytanie to pozostanie bez odpowiedzi. Prawo i Sprawiedliwość wycofało z sejmu projekt w sprawie tzw. wielkiej Warszawy, dlatego też na wczorajszej sesji gminy podjęto decyzję o odwołaniu referendum.

– Jest podjęta uchwała o rezygnacji z referendum. Natomiast radni podczas dyskusji zdecydowali, że będą pilnie śledzić wszelkie ruchy w tej sprawie – mówi Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Referendum miało odbyć się 4 czerwca, czyli w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 r. Ta sama data była brana m.in. w Grodzisku Mazowieckim i Milanówku – te gminy także podjęły decyzję o odwołaniu referendum. 
 

Czytaj też: Referenda w Grodzisku i Milanówku odwołane

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.