Referendum też w Piastowie

Piastów

Piastów dołączył do grona gmin naszego regionu, w których ma się odbyć referendum w sprawie „wielkiej Warszawy”. Radni wczoraj wieczorem przyjęli stosowną uchwałę. Data referendum? 11 czerwca.

Obserwując dyskusję na ten temat piastowskich radnych przypuszczałem, że będzie ona nieco bardziej gorąca. Oczywiście padały pytania o koszty referendum czy sens podejmowania uchwały w momencie, gdy nie są znane wyniki konsultacji przeprowadzonych przez pomysłodawców całej ustawy. Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa apelowal jednak: – Proszę, aby państwo podejmując tę uchwałę stworzyli możliwość wypowiedzenia się mieszkańców w tej sprawie.

Burmistrz poinformował zresztą że mieszkańcy już działają, Komitet Inicjatywny zbiera  podpisy. – Wiele osób chciałoby się na ten temat wypowiedzieć – dodał.

W rezultacie piastowscy radni zdecydowali, że referendum gminne na ten temat odbędzie się. 11 głosujących było za, 9 przeciwko, 1 osoba się wstrzymała. Datę referendum wyznaczono na 11 czerwca. Jaką treść pytania ustalono? „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Miejską Piastów?”. Oczywiście warianty odpowiedzi będą dwa: „tak” lub „nie”.

Podejmując uchwałę o referendum Piastów dołączył do samorządów, które w ten sposób chcą się wypowiedzieć na temat „wielkiej Warszawy”. Przypomnijmy, że podobne decyzje podjęły wcześniej m.in. Podkowa Leśna, Milanówek, Piaseczno, Ożarów Mazowiecki czy ostatnio Brwinów. Natomiast w Legionowie referendum już przeprowadzono – aż 94 proc. głosujących było przeciwne pomysłowi „wielkiej Warszawy”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.