Ratujmy tor kolarski w Pruszkowie

Pruszków

Pod takim hasłem pracownicy toru kolarskiego w Pruszkowie prowadzą zbiórkę pieniędzy na spłatę zadłużenia wobec firmy Mostostal Puławy.

Problemy pruszkowskiego welodromu ciągną się od samego początku. Budowa obiektu, którego właścicielem jest Polski Związek Kolarski, kosztowała 92 mln zł. Rok po oddaniu obiektu do użytku okazało się, że obiekt należy dodatkowo dostosować do wymogów Międzynarodowej Federacji Kolarskiej dotyczących homologacji i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Prace te wykonała firma Mostostal Puławy, wyceniła je na 5,3 mln zł. Jednak nie otrzymała zapłaty. Dziś dług wraz z odsetkami oscyluje wokół kwoty 8 mln zł.

Widmo licytacji obiektu pojawiło się już na początku tego roku. Wtedy do drzwi związku zapukał komornik. Kłopot w tym, że zlicytowania ruchomości jakie posiada związek nie pokryje całego długu. Wiele wskazuje na to, że prędzej czy później obiekt trafi pod młotek.

Na taki scenariusz nie chcą zgodzić się pracownicy związku. W internecie zorganizowali zbiórkę na rzecz ratowania obiektu znajdującego się w Pruszkowie. – Zwracamy się z prośbą o pomoc i ratunek dla toru kolarskiego w Pruszkowie. Ogromny dług i rosnące w zastraszającym tempie odsetki spowodowane przez zaniedbania i niegospodarność osób, które były odpowiedzialne za budowę toru do dzisiaj nie pozwalają na stabilne warunki do treningów naszym kolarzom ani na pracę ukierunkowaną na rozwój jednego z piękniejszych obiektów w Polsce – czytamy w ich wpisie.

– Jeśli nie zaczniemy sukcesywnie spłacać zadłużenia względem wykonawcy (Mostostal Puławy) tor zostanie zlicytowany. W obecnej chwili podpisana ugoda z Mostostalem Puławy daje nam czas do końca roku na spłatę 600 tys. zł. Do spłaty jest łącznie 8 mln zł – apelują o pomoc pracownicy.

Wszystkich, którzy chcą nam pomóc zapraszamy do obiektu, o którym opowiemy i pokażemy jak funkcjonuje od wewnątrz.

Darowizny można dokonywać bezpośrednio na konto: Alior Bank 54 2490 0005 0000 4600 3276 0040, lub poprzez formularz po kliknięciu w przycisk „Dokonaj wpłaty”. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wsparcie. Razem możemy uratować nasz pruszkowski welodrom!

Szczegóły na stronie: arenapruszkow.pl
Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 25

25 odpowiedzi na “Ratujmy tor kolarski w Pruszkowie”

 1. Jan Groszek pisze:

  acha, i dodatkowo stawy pęcickie oddać ludziom, a nie tylko badylarze korzystają z tak sporych terenów

 2. Jan Groszek pisze:

  zburzyć, na to miejsce powiększyć basen, zrobić więcej stawików, miejsc na sporty amatorskie, spacery.

 3. Maniek pisze:

  Lepiej to zburzyć i zrobic tam park wodny. To by sie w 100 procentach przyjelo.

 4. observer pisze:

  Byłem tam kiedyś pytałem o możliwość korzystania komercyjnego z tory usłyszałem ,,poszoł won” a więc vice versa.

 5. owl pisze:

  szkoda bo obiekt fajny , ale marketing do du…y

 6. Gość pisze:

  Jak był facet który chciał kupić tereny pod baseny odkryte a w zimę lodowisko z całym zapleczem i gastronomia to Starzyński krzyczał że nie…a pod tor który nikomu nie służy to oddali bez problemu. A ciekawostką jest też fakt że na obiekcie podobno jest zakaz organizacji imprez masowych czy meczy z uwagi na to że niespełnia on przepisów p.poz. i z jego środka ewakuacja gości jest praktycznie niemożliwa.

 7. Mieszkaniec pisze:

  Grosza nie dam na coś co nie służy ani miastu ani tym bardziej jego mieszkańcom. Woleli oddać grunty pod tor zamiast pod baseny to teraz mają. Wychodzi polityka Starzyńskiego.

 8. Brwinowskaja Prawda pisze:

  tor kolarski w gminach gdzie dyskryminuje się kolarzy ?
  Przecież przed wjazdem do każdej okolicznej miejscowości powita nas znak – ZAKAZ RUCHU DLA ROWERÓW, jednocześnie nakazując zjechać rowerzyście na nierówne chodniki 🙂 ! Jak w takich „sprzyjających” okolicznościach możemy się doczekać nastepców Majki czy Kwiatkowskiego ?

 9. mmmmmmmmm pisze:

  A może Orlen by dał darowiznę ,to trochę mniej niż sponsoring F1 – i więcej osób korzysta. No tak w tv nie pokażą.

 10. zzz pisze:

  Hahaha, chyba sobie żartują. Nie ma opcji, żeby znaleźli takich jeleni…

 11. rysio pisze:

  Może w końcu , pod nowym właścicielem ten moloch zacznie służyć mieszkańcom …

 12. Nobody pisze:

  Niby dlaczego obywatel ma ratować coś, z czego nie korzysta i korzystać nie może choćby chciał?

 13. 400ml pisze:

  Ratujmy święte krowy w Pruszkowie, Hindusi do Hin!!!

 14. Mieszakniec pisze:

  A kogo to obchodzi, pytam się? Ja rozumiem ludzi, którzy tam pracują i jest mi ich szkoda, bo mogą stracić pracę. ALE – ten tor, za takie pieniądze, to nieporozumienie. Skoro nie ma pieniędzy na spłatę długu to chyba widać, że tor nijak na siebie nie zarabia, w związku z czym nie jest potrzebny. Już lepiej postawić tam drugi basen, bo by się bardzo przydał.

  • Mieszkaniec pisze:

   Kiedyś był inwestor który chciał zrobić tam odkryte baseny z całym zapleczem i gastronomię…to miasto nie chciało sprzątać gruntów za to oddali chętnie pod tor który nikomu nie służy. Kiedyś Pruszków był znany z mafii teraz będzie znany z rozpadającego się toru

 15. tomK pisze:

  Dlaczego Znicz nie ma takich problemów, lub jeżeli by je miał to nie miał by aż takich problemów aby kibice pomogli w zbiórce.
  Pewnie dlatego że na Znicz przychodzą ludzie, a to oglądać mecz, czy przyprowadzić swoje dzieciaki na trening.
  A tor kolarski, aż tak otwarty na kibiców i potencjalnych sponsorów już nie jest. Za słabo lokalnie się promuje aby lokalni ludzie chcieli pomóc.

  • Gosc pisze:

   Znicz jest dotowany przez wpr, udostepnia swoje zasoby komercyjnie, ma sponsora ale reliktem prlu jest dalej. W srodku brud i syf. Tor ma problem z dostosowaniem obiektu i oferty. Za wszystko kaza placic. Chcesz korzystac z miedytorza ok, ale zaplac jeszcze za szatnie. Pomijam juz bucow w postaci obslugi – najlepie nie przychodzic i nie przeszkadzac. Sprzedac i zaorac.

 16. Czytelnik pisze:

  Może zrzucą się osoby, które doprowadziły do zadłużenia?

 17. Seba pisze:

  Zarzadzajacy Torem do wiezienia! Odpowiednie sluby niech prowadza dochodzenie!

 18. ikona pisze:

  Zastaw się a postaw się, niestety tak t działa.
  Niech płacą ci, co decyzję o budowie podjęli .

 19. bb pisze:

  Powinni ten tor dawno przekwalifikować na coś o wiele bardziej rentownego, jakąś halę, gdzie mogłyby być rozgrywane mecze piłki ręcznej czy bardzo popularnej siatkówki w tym kraju. A teraz jest problem….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły