Raszyńskie przedszkole czeka na dzieci

Raszyn

Od września nowe przedszkole przy ul. Poniatowskiego w Raszynie przyjmie 200 dzieci. Postanowiliśmy odwiedzić obiekt i poznać efekty jednej z priorytetowych gminnych inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii!

W czerwcu ubiegłego roku gmina Raszyn zawarła umowę na wykonanie 8-oddziałowego przedszkola przy Poniatowskiego. Inwestycję udało się sprawnie przeprowadzić. W sierpniu w przedszkolu pojawił się niezbędny sprzęt, budynek jest w pełni wyposażony i czeka na dzieci. Efekty inwestycji mieszkańcy Raszyna będą mogli ocenić podczas dni otwartych, które zaplanowano w dniach 25-26 sierpnia w godzinach 14.00-18.00.

Budynek przedszkola jest dwukondygnacyjny, powierzchnia użytkowa wynosi ponad 990 m kw. Każda sala została wyposażona w zespół sanitarny, magazyn i pomieszczenie socjalne dla nauczyciela. Dzieci będą korzystać z pomieszczenia do zajęć plastycznych. W przedszkolu umieszczono również małą salkę gimnastyczną, w której są drabinki, kosz oraz ścianka wspinaczkowa. Przedszkolaki mogą spędzać czas na powietrzu, gdzie czeka na nich plac zabaw. W budynku uwzględniono również gabinety dla logopedy i pedagoga. – Można powiedzieć, że ta inwestycja jest wzorcową w wykonaniu gminy Raszyn w tej kadencji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, które przerosły nasze oczekiwania – mówi nam Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

W przedszkolu dominują jasne kolory. A wewnątrz rosną… cytryny. – Zdaliśmy się na projektanta. W budynku nie ma wielu kolorów, wszystko jest estetycznie zrobione na elewacji i w środku. Wizję rosnących cytryn w przedszkolu również zaproponował projektant – tłumaczy Kucharski.

Placówka przy Poniatowskiego ma rozwiązać gminne problemy z brakiem miejsc w przedszkolach, ale nie tylko. – Przeniesiemy też tutaj dzieci z „magazynu” przy Godebskiego, który pełnił rolę przedszkola. Cieszę się w końcu, że blaszak przestanie istnieć i najmłodsi będą mogli przebywać w pełni komfortowych warunkach – przedstawia zastępca wójta gminy Raszyn.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.